Az Emmi közleménye emlékeztet: a korábbi években több olyan intézkedés történt, melyek segítették a kulturális területen dolgozók pályán tartását, illetve elősegítették, hogy a kulturális szféra a fiataloknak is vonzó pályát jelentsen, életpályát, hivatást tudjanak találni a különféle kulturális intézményekben, célt és elhivatottságot adva ezzel a kezükbe.
Ezeket a célokat szolgálta a 2017-ben bevezetett kulturális illetménypótlék, amely a közgyűjteményi és közművelődési dolgozóknak 1 százalékos bérpótlékot jelent. Ez az illetmény azóta is folyamatos - idézi fel a közlemény. Mint az Emmi hangsúlyozta, a 2020-ra ütemezett, 6 százalékos béremelés több mint 5 milliárd forint többletforrást jelentett a szektornak, ezt 2020. január 1-jéig visszamenőleg megkapták a közalkalmazotti státuszból kilépő dolgozók. A közalkalmazotti jogviszony átalakulása után ez egy újabb döntés, amely a kulturális szakma elismertségét, megbecsülését növeli - emelte ki a tárca közleménye, hozzátéve: az igényfelmérés során összesen mintegy 3000 intézmény közel 26 ezer dolgozójának emelkedik a bére 2022. január 1-jétől.
- Közvetlenül érezhetik a pénztárcájukon a magyarok, hogy a gazdaság teljesítménye újra elérte, sőt már meg is haladta a járvány előtti szintet – nyilatkozta lapuknak Földesi Gyula. A Fidesz választókerületi elnöke emlékeztetett rá, hogy szinte valamennyi ágazatban emelkedtek a bérek idén: a legtöbb szektorban 10-20 százalékkal több pénzt vihetnek haza a munkavállalók, a 200 ezer forintos minimálbér pedig számos egyéb juttatás összegét is megdobja.
- A kormány folyamatosan azon dolgozik, hogy a baloldal által korábban elvett családtámogatásokat és adókedvezményeket visszaadja az embereknek. Az áprilisi 3-i választáson arról is döntenünk kell, hogy megvédjük-e ezeket az eredményeket – egyértelműsítette.
|