Tisztelt szerkesztőség!
Szomorú vagyok. Minden nap elsétálok az úgynevezett Helikocka mellett, és igyekszem megérteni az igen tisztelt művészeket és megszeretni ezt a rozsdásodó térépítményt. Magam is foglalkoztam régebben művészettel, akvarell képeket festettem. Próbálom elfogadni a mai kort, a mai kifejező eszközöket, de ezt a furcsa jószágot nem tudom értelmezni és bevallom, kicsit csalódott vagyok, hogy 12 remek művész tehetsége és Kispesthez való viszonya ebben a valamiben fonódik össze. A kérdésem az lenne, hogy pontosan mit ábrázol? Talán jobban megértenénk, ha ismernénk a szándékot.
Köszönettel és tisztelettel:
Major László nyugalmazott gépészmérnök
Tisztelt Major László!
Információink szerint a Helikocka hozzávetőlegesen 10 millió forintba került, melynek egy jelentős részét az önkormányzat állta, a fennmaradó összeg pályázati forrásokból jött össze. Lapunk megkereste az installáció egyik alkotóját, Pál Csaba képzőművészt. Elmondása alapján a Kispesti Helikon Kulturális Egyesület számos tagja által készített művészeti alkotás alapkoncepciója az volt, hogy létrehozzanak egy olyan köztéri installációt, ahol a Kispesten lévő utcákból minden alkotó kiválaszthatott egyet és az utcanév kapcsán létrehozott egy műalkotást.
Üdvözlettel: A Kispest.info csapata
Mit gondolnak a Helikockáról a kerületiek?
A művészet a világ kezdete óta egy igen megosztó és szubjektív műfajnak számított az emberiség életében, nincs ez másképp a Helikockával kapcsolatban sem. Az installáció melletti lakótelep egyik ott élő nyugdíjas hölgye, Jutka néni szerint az „egész olyan, mintha a szociból maradt volna ránk”. Próbáltunk iskolásokat is megkérdezni a művészeti objektummal kapcsolatban, de nem igazán érdeklődtek sem a kérdésünk, sem az installáció iránt. Simonné Bernadett szintén a közelben lakik és napi szinten halad el a művészeti alkotás mellett. Véleménye szerint igen látványosra sikerült az alkotás, első benyomásra kissé kaotikusnak hat, de közelebbről megnézve szépek a képek.
|