Havi 150.000 forint és egy szolgálati autó. Ez áll rendelkezésre Kruzslicz Annának, a kerületi állatvédelmi járőrszolgálat vezetőjének, aki kérdésünkre vázolta a szervezet működését.
– Elsősorban egy élhető, kutyás–nem kutyás közösség kialakítása, és az állatkínzásos esetek visszaszorítása a cél a kerületben. Kispesten sok szörnyűséget tapasztaltam, személyesen hat embertől koboztam el állatot itt, de volt itt minden az illegális kutyaviadaloktól kezdve a házi csonkításig, továbbá szaporító telepek is működnek – mesélte Anna.
A kóbor kutyák sorsát illetően a járőrszolgálat Facebook oldalán több állatvédő is érdeklődött az iránt, hogy mi lesz a megmentett házi kedvencek sorsa, mit tesznek velük, hová kerülnek. Kíváncsiak voltak arra is, hogy ki állja majd az állatvédelmi járőrszolgálat által összeszedett sérült állatok gyógyítási költségeit. Sajnos ezeket a kérdéseket válasz nélkül törölte Kruzslicz Anna. Az aggódó állatbarátok mindezt szóvá tették a polgármesternek írt levelükben, és tőle várják a válaszokat. A járőrszolgálat vezetője lapunknak sem válaszolt minden kérdésre a megnyitón. Azt megtudtuk, hogy a kóbor állatok száma nagyon magas a kerületben, ezért azokkal a kispesti szolgálat nem tud foglalkozni, így továbbra is az Illatos úti Ebtelepre viszik őket a fővárosi ebrendészek.
– Komolyabb kérdésekben kell rendet raknunk, úgymint az állatkínzás és helytelen állattartás. Fogadjuk a lakossági bejelentéseket, és vizsgáljuk a valódiságukat. Ha tényleges állatkínzás történt, hatósági állatorvos és a rendőrség jelenlétében lefoglaljuk az állatot. Ha orvosi ellátásra szorul, akkor egyből állatkórházba megy, onnan ideiglenes befogadóhoz és végül egy szerető gazdihoz, mint minden állatvédelmi szervezetben – mondta Kruzslicz, nyitva hagyva az orvosi ellátás költségeinek kérdését.
A konkrétumok hiányát már Dódity Gabriella, a kerületi Fidesz-KDNP frakcióvezetője is többször kifejtette. A kezdeményezést nagy állatbarátként maga is nagyon fontosnak tartja, a polgármesteri programjában is szerepelt, de a letisztázatlan kérdések továbbra is aggasztják. Az állatvédők Facebookos kérdéseire – ellentétben az illetékesekkel – Dódity reagált.
– Pont azért félek, hogy működőképes lesz-e így a szolgálat, mivel úgy érzem, ezek a részletek egyáltalán nincsenek tisztázva – fogalmazott Dódity, hangsúlyozva, hogy a jó példaként előttük álló újpesti állatvédelmi járőrszolgálatnál a felsorolt kérdések mind megoldottak. – Egy sérült, törött lábú, medencéjű állat ellátása több tízezres költség. Nem tudom, ezt ki fogja fizetni, mint ahogyan azt sem, a chip nélküli állatok hová fognak kerülni – folytatta.
A frakcióvezető lapunknak elmondta: nagyon drukkol, hogy jól működjön a szolgálat, de úgy érzi, ezeket a kérdéseket mielőbb tisztázni kell.
|