Európa gazdag és gyenge
Szükség lenne egy közös európai védelmi rendszerre, de ehhez tenni is kell, nem csak beszélni róla – hangsúlyozta Dr. Simicskó István honvédelmi miniszter a Kispesti Fidesz november 17-én rendezett Polgári Klubján. Európa azt az életformát, békés viszonyokat és jólétet, ami ma rá jellemző, az elmúlt évszázadokban rengeteg véráldozat árán alakította ki. Ma viszont kijelenthetjük: Európa gazdag és gyenge, ami nagyon rossz kombináció.
A veszély érzékelhető: Európa biztonsági, kulturális, hovatovább civilizációs krízis előtt áll, illetve részben már benne is van, s hozzátette: Magyarország jelezte ezt először, s minthogy nem történtek közös tervek, meg kellett tenni a szükséges lépéseket. Hazánk azonban megoldani nem tudja ezt a világméretű krízist, csak helyben kezelni képes: ezért épült a kerítés a zöldhatáron, ezért történtek jogszabályi szigorítások, hogy a rendőrséget a honvédség is támogathassa – emelte ki a miniszter.
Civilizációk harca
„Csak ne legyen igaza Huntingtonnak” – utalt arra az 1996-ban megjelent műre, amelyben a szerző kifejtette, hogy a hidegháború, tehát az ideológiák uralta világrend megszűnését követően a civilizációs harcok erősödnek fel. Látnunk kell azt, hogy az iszlám világ egy teljesen más civilizáció: „nem alacsonyabb- vagy felsőbbrendű, hanem más”. Más szokások, más vallás és teljesen más történelmi fejlődés jellemzi.
Azonban azt tudni kell – hangsúlyozta –, hogy minden nagy civilizáció vallási alapokon nyugodott a történelem során. Viszont addig, amíg Európa szinte elfelejtette saját keresztény-zsidó vallási alapjait, addig a muzulmán világ nem. Nálunk elvágták azokat a gyökereket, amelyek táplálták az európaiságot. Minden civilizációban a hitehagyottak és a fanatikusok okozhatnak komoly bajt, mind a saját mind a másik civilizációnak.
Határhelyzet és a V4-ek összekovácsolódása
Jelenleg 5700 honvéd teljesít szolgálatot a déli határon, s további 1000 tartalékost rendeltek be – közölte a honvédelmi miniszter. Emellett pedig a lengyel, cseh és szlovák katonák és rendőrök is erősítik hazánkkal együtt Európa védelmét. A migráns válságban tanúsított összezárás elmélyítette a Visegrádi országok együttműködését, amelyet folytatni kell – hangsúlyozta.
Terrorveszély és világméretű probléma
Egyértelmű, hogy az utóbbi időben nőtt a terrorfenyegetettség, sajnos ezt igazolják a Párizsban történt támadások is. A terroristák már bent vannak Európában, s az ő bejutásukat nagyban segítette a liberális fősodor befogadó magatartása. A francia főváros elleni támadás pedig ábrázolja, hogy milyen támadásokra lehet számítani: a nagyobb városok és az olyan helyek lehetnek célpontok, ahol sok ember fordul meg egyszerre – mutatott rá. Fontos azonban, hogy nem szabad félni, hanem fokozottan figyelni kell.
Elmondta azt is, hogy egy november eleji adat szerint közel 250 millió(!) potenciális migráns készülhet útnak indulni a Közel-Kelettől egészen Fekete-Afrikáig. Ha ennyi ember megindul és Európa továbbra sem készül fel, annak beláthatatlan következményei lesznek, hiszen már az is komoly bajokat okozhat ha „csak” 20 millió ember érkezik.
A demokrácia és a nép ereje
Az Európai Uniónak meg kell kérdezni az embereket az őket érintőkérdésekben –szögezte le Dr. SimicskóIstván, hiszen minden európai alkotmány alapja is ez: a hatalom letéteményese a nép. Ezért is fontos, hogy a magyar kormány megkérdezi az embereket példának okáért a tervezett kötelezőbetelepítési kvótával kapcsolatban. Ez nemzeti egységet is teremthet, hiszen a magyar nemzet és tagjainak jövője a tét.
|