Dr. Boda Attila László egyszemélyes vállalkozásként alapította meg a Délpesti Állategészségügyi Központot. A kerület népszerű állatorvosa azt mondja: számára a gyógyítás egyfajta fanatizmus, újabb és újabb modern műszerekkel gyarapítja a rendelőt, amiből a gazdik nem mindent látnak, inkább neki fontos, hogy az állatokat a legprofesszionálisabb körülmények között tudja gyógyítani. Minden eszköz rendelkezésre áll: röntgen, ultrahang, endoszkóp, sebészeti és lágylézer. Itt nem kell napokat várni egy leletre, gyorsan rendelkezésre állnak az adatok, ami jelentősen segíti a gyógyítást. dr. Boda Attila ortopédiára szakosodott – ide tartoznak a csonttörések és a szalagszakadások is - , de a rendelő büszke arra, hogy van olyan kolléga, aki magas szinten gyógyítja az egzotikus állatokat is.
- A modern műszerek beszerzése mellett, a továbbképzésekre járok, külföldi konferenciákra, hogy naprakész tudásom legyen. Kicsit fanatikus vagyok az állatgyógyászat terén, számos alapítványnak és szervezetnek önköltség áron dolgozom, legfőképpen a Noénak, de Segítő Mancsnak és a Kispesti Állatvédelmi Járőrszolgálatnak is segítek – magyarázta Boda Attila László, aki kihívás gyanánt választotta az ortopédiát szakterületének.
- Egyetemista koromban egyik műtétnél sem voltam rosszul. Ezzel szemben az első csontműtétről kimentem. Azt mondtam, hogy ez az, amit meg fogok csinálni, bizonyítni akartam önmagamnak! Beleálltam ebbe a területbe, nincs két egyforma törés és ez nekem nagy kihívást jelentett. Egy ilyen műtétnél szinte mindig improvizálni kell, mindig valami pluszt teszek bele. Más, mint egy begyakorolt rutinműtét, ezért folyamatos pezsgésben tart – magyarázta csillogó szemekkel az állatorvos.
- Teljesen máshogy viszonyulok a sérülésekhez és a tragédiákhoz, mint a legtöbb ember. Anno az egyetemen a professzor mutogatta a formalinban tartósított szerveket, és mondta, „gyerekek nem gyönyörű ez”, és akkor még mindenki csodálkozva nézett. Most már értem, hogy mirőlbeszélt, át kell élni ezt a dolgot, az ember teljesen megváltozik. Mikor bejön egy balesetes kutya, mindenhonnan vérzik, nincs idő sajnálni, az a fontos, hogy minél hamarabb lássuk el. Az aggódó gazdikkal már nehezebb! Nem egyszer van, hogy ki kell küldeni őket, az egyetemen az emberekkel való bánásmódot nem tanítják, pedig legalább ötven százalékkal, a gazdikkal kell foglalkozni - mondta el a szakember, aki fáradhatatlannak tűnik.
- Régebben jártam segíteni más rendelőkbe, gyakran csak éjszaka tudtam megtenni a saját rendelési időm miatt. Sokan kérdezték, hogy honnan van ennyi energiám, sokszor 16 órai munka után. A műtőben nem érzek fáradságot, soha nem gondoltam arra, hogy mikor lesz már vége egy operációnak, minden percét élvezem!
|