Kompromisszumos költségvetést fogadott el a 2012-es évre Kispest képviselő-testülete. Gajda Péter polgármester a költségvetés értékelésénél kifejtette, a kevesebb állami támogatás következtében a korábbi évek nullszaldójához képest tavaly 700 millió forintos hiánnyal zárt a kerület, s ez megérződik a most elfogadott keretszámokon is. Ékes Gábor alpolgármester az értékelést kiegészítette azzal az információval, hogy a 2010-es évből 650 millió forintos kifizetetlen kötelezettségállományt hozott át a kerület 2011-re, így a hiány oka elsősorban ebben keresendő. A polgármester által említett állami támogatás mértékének csökkenése valós probléma, de az mindössze kb. 260 millió Forintot jelent (200 millió Forint iparűzési adó és 60 millió Forint SzJA elmaradás) Az alpolgármester lapunknak a témához azt is hozzáfűzte, bár a most elfogadott költségvetés jónak nem mondható,- ezt mindenki érzi -, a működés szempontjából a jelen helyzetben mégis elengedhetetlen volt, hogy meghozzák a döntést. „Bízom abban, hogy az idei költségvetés szűkössége átmeneti, s ha sikerül ledolgoznunk a 2012-es évben a hiány nagy részét, akkor jövőre már könnyebben lélegezhetünk” – adott reményének hangot Ékes Gábor.
Döntött a képviselő-testület a kispesti mentőállomás ideiglenes átköltöztetéséről. Ennek értelmében, amíg zajlik a Kossuth Lajos utcai állomás felújítása, addig a mentők a Hunyadi utcai telephelyen működnek tovább.
Európai Uniós pályázat keretében nyílik mód az Arany Óvoda csoportszobáinak bővítésére. Az elnyerhető maximum 200 millió forintos támogatáshoz az önkormányzatnak 5% önerőt kell hozzátennie, az ülésen a testület döntött az ehhez szükséges 10 millió forint elkülönítéséről.
Megszavazták a képviselők, hogy az önkormányzat megállapodást kössön a Városi Kertek Közhasznú Egyesülettel közterület használatba adásáról. Ezzel lehetővé vált, hogy a Bem utca-Irányi utca sarkán található zöldfelületen közösségi kert épülhessen.
Lazányi Ferenc Fidesz-KDNP-s képviselő önálló indítványt nyújtott be a testületnek, melyben annak megvizsgálását javasolta, hogy a testület ügyiratainak papíralapú előállítását jelentősen csökkenteni, akár megszüntetni is lehessen. Lazányi Ferenc szeretné elérni, hogy a jövőben papír helyett elektronikus alapon kapják meg az előterjesztéseket és a döntésekhez szükséges szakmai anyagokat a képviselők.
|