1956-ban, a forradalom után alapították Fekete Irén szülei a Vadász Cukrászdát, azóta is a család tulajdonában van az otthonos vendéglátóegység. A tulajdonos egy személyben az üzletvezető, és sokszor maga Irén áll a pultban és szolgálja ki a vendégeket.
– Teljesen hagyományos cukrászatot művelünk, a süteményeinkhez nem adunk adalékanyagot, mesterséges porokat, csak természetes összetevőkből dolgozunk. Főleg klasszikus süteményeket készítünk, és igyekszem megtartani a hatvan évvel ezelőtti miliőt, hogy a mai fiatalok lássák, hogy régen milyen süteményekre volt igény. Mostanában kevesen készítik a marcipánburgonyát, az indiánert, a piramist, a málnahabost és bécsi kockát. És nem hiányoznak a most népszerű sütemények és mousse típusú édességek sem, hogy bőséges legyen a választékunk – magyarázta Fekete Irén tulajdonos a Vadász Cukrászda üzletpolitikáját.
Szezonálisan változik a kínálat, télen gesztenyepürét, krémeseket és képviselőfánkot készítenek, nyáron pedig gyümölcsös sütemények kerülnek sorra.
– Divatosak a joghurtos összetételű sütemények, de úgy látom, a fiatalok megkedvelik az olyan hagyományos desszerteket is, mint az indiáner. Gluténmentes és diabetikus édességeket is kínálunk, amelyekhez rizslisztet és nyírfacukrot használunk. Ezeket a süteményeket teljesen külön napon készítjük, hogy véletlenül se keveredjen össze a hagyományos összetevőkkel. Nagyon sok a lisztérzékeny vendégem, és a betegség nem játék – monda el az üzletvezető.
Tavasztól a cukrászdák forgalmának nagy részét a fagylalt teszi ki, a Vadász Cukrászda kitartott a hagyományos főzött hideg édesség mellett, amit tartósítószerek, ízesítők és adalékanyagok nélkül készítenek.
– Igazi főzött fagyit árulunk, ami az ízvilágában is meglátszik. A kínálat az évtizedek alatt a triplájára bővült, de nem vagyok híve a fantázianeveknek: a csokoládé nálam csokoládé – hangsúlyozta.
|