Mindjárt az első testületi ülésen leváltotta a baloldali többség több önkormányzati cég, intézmény vezetőjét. Bár a kerület közterületeit példásan rendben tartó Közpark Kft. munkáját maga a polgármester is méltatta kampányában, többször jutalomban is részesítette vezetőjét, őt most mégis elküldik, hogy újra a korábbi, a céget az 2010 előtt vezető Bán Zoltánt nevezzék ki a cég élére. Szintén furcsa, hogy az önkormányzat vagyonkezelőjének (VAMÜSZ) vezetőjét egy napirendi ponton belül megjutalmazzák és felmentik pozíciójából
Sporttalanság
Megszüntette a baloldali többség az elmúlt években sikeresen működő, a kerületi sportpályák és a sportélet fejlesztésében jelentős eredményeket felmutató Kispesti Sport Kft-t is. Ezt az előző, Fidesz-KDNP többségű testület hozta létre. A cég elmúlt három éve igazolta, hogy érdemes volt új alapokra hozni a sportlétesítmények üzemeltetésének korábban átláthatatlan rendszerét, hiszen a pályák jelentős fejlesztésével párhuzamosan a négy éve ürességtől kongó sportlétesítményeket mára évente több mint hetvenezer látogató használja, ezáltal is sportosabbá, egészségesebbé varázsolva Kispestet. Az egyelőre nem derült ki, hogy a Sport Kft. megszűnésével ki fogja ellátni a sporttal kapcsolatos feladatokat.
Elhalasztották a döntést a Jézus Szíve templom környezetrendezéséről
Felhatalmazták a képviselők a polgármestert, hogy aláírja a fővárossal kötendő támogatási szerződést a Kossuth téri piac mögötti terület rendezéséről. A Trefort iskola és a Kossuth téri piac közötti poros terület rendbehozatalára csaknem negyedmilliárdot nyert Kispest a főváros városrehabilitációs pályázatán. Itt nemcsak a parkolót rendeznék, hanem az iskola és a lakóházak közelében rendezett közösségi teret és sportolási lehetőséget is kialakítanak. A Jézus Szíve templom környezetrendezése veszélybe került, lemondott volna ugyanis Kispest a főváros húszmilliós támogatásáról, ha elfogadják Gajda Péter polgármester eredeti előterjesztését. Szerinte ugyanis a felújításhoz az önrészből 8-10 millió forint nem áll a kerület rendelkezésre. A Fidesz-KDNP képviselői és a pályázatban részt vevő Katolikus Egyház képviselője egyaránt amellett érveltek, hogy az önkormányzat találja meg a megoldást, hogy a támogatást igénybe vehessék. Dódity Gabriella, a Fidesz-KDNP frakcióvezetője hozzászólásában elmondta, hiba volna lemondani a húszmilliós támogatásról, ezért vagy a nyolcmilliós többletforrás előteremtését, vagy a műszaki tartalom átdolgozását javasolta. Többen furcsállották, hogy mindkét projekt költsége az utolsó egyeztetés óta jelentősen megnőtt. A döntést az érvelés hatására elhalasztották.
Dódity Gabriella (Fidesz-KDNP) frakcióvezető
Meghosszabbították a hamarosan lejáró határidőt, így tovább építkezhetnek a Szociális Építőtábor „munkásai”, akik önkormányzati szociális ingatlanok felújításával törleszthetik az önkormányzat felé fennálló tartozásukat.
Félmilliárdos folyószámlahitel-keretről is döntöttek a képviselők.
Három új tanácsnok
Fejlesztéspolitikai tanácsnoknak Dódity Gabriellát (Fidesz-KDNP), humán ügyekért felelős tanácsnoknak Lazányi Ferencet (Fidesz-KDNP), a közterületekért felelős tanácsnoknak pedig Szathury Kolost (Fidesz-KDNP) választotta meg a testület az előző ülésen megválasztott három tanácsnok mellé. Akkor Somogyi Lászlónét (MSZP-DK-Együtt-PM) Wekerle ügyeiért felelős tanácsnokká, Ferenczi Istvánt (LMP) a fenntartható fejlődés tanácsnokává, Lázár Tamást (Jobbik) pedig közbiztonsági tanácsnokká nevezték ki. Új tagokat is választottak a képviselők a bizottságokba, amelyek mostantól teljes létszámmal működhetnek.
Zavar a takarítási ügyben
A kerületi iskolák takarítására kiírt közbeszerzésről is dönteni szerettek volna a képviselők. A szocialista Kránitz Krisztián javasolta, hogy ne az első helyezettet, hanem egy hátrébb végzett céget hozzák ki nyertesnek. A vitába végül olyannyira belebonyolódtak a képviselők, hogy nemcsak Kránitz javaslatát szavazták le, hanem végül már az eredeti előterjesztésüket sem tudták támogatni, így a pályázatot érvénytelenné nyilvánították.
Kránitz Krisztián (MSZP-DK-Együtt-PM)
|