A parlagfű gyorsan alkalmazkodik a környezeti körülményekhez, ezért parkokban, utak mentén, árokparton, kertekben és építési területeken is megtelepedhet. Irtásának egyik módja a gyomlálás. A parlagfüvet tövestől kell kihúzni, de ha már virágzik, akkor kerülni kell a közvetlen érintkezést, mert allergiás reakciót válthat ki. Érdemes kesztyűben és maszkban végezni a munkát.
A növény kaszálása a leginkább környezet- és költségkímélő megoldás. A gyökérnyaknál kell a fiatal növény szárát levágni, mert akkor nem tud kihajtani.
A vegyszeres gyomirtás csak a növény korai növekedési szakaszában hatásos, és csak olyan helyen lehet alkalmazni, ahol az embereket nem veszélyezteti.
A parlagfű zárt növénytakaró mellett nem fejlődik, ezért például fűmag vetésével ki lehet szorítani nagyobb területekről is!
Kedves kispestiek! Figyeljetek arra, hogy saját portáitokat folyamatosan rendben tartsátok, vegyetek részt az irtásban, vagy legalább jelentsétek be az önkormányzatnál, ha valahol burjánzó parlagfűtáblát láttok!
|