Újra szigorodhat az állatvédelmi törvény: az utóbbi öt évben a kormány több alkalommal is megemelte a jogszabályt szegőkre kiszabható büntetést, mégis, az elkövetők csak elenyésző számban kapnak méltó büntetést. A közelmúltban a Deteken kiskutyát agyonverő fiú váltotta ki az állatvédők – és minden jóérzésű ember – mélységes ellenszenvét. A felháborodás országos: „Együtt egy közös ügyért! Együtt az állatkínzás ellen!” címmel óriási felvonulás szerveződött annak érdekében, hogy az állatkínzó kapja meg a méltó büntetését. A szervezők nevében Pataki Gábor, az Állatmentő Liga elnöke átadott Horváth István országgyűlési képviselőnek egy törvénymódosító javaslatot, amely kettőről három évre emelné az állat elűzéséért, elhagyásáért járó büntetést, valamint az állatokkal szembeni kegyetlenkedésért öt év kiszabható szabadságvesztést irányoz elő.
Dódity Gabriella két mentett kutyája mellett három befogadott macska gazdája is egyben
Dódity Gabriella, a kispesti Fidesz-KDNP frakcióvezetője, civilben lelkes állatvédő, elmondta, hogy még 2003-ban ő maga 1800 aláírást gyűjtött Kispestről annak érdekében, hogy bűncselekménnyé minősítsék az állatkínzást. Ezért most is szívesen kiáll az állatok védelmében, ott volt a megmozduláson is, mint mondta, szigorú börtönbüntetést látna indokoltnak az állatkínzókkal szemben, mert nem szabad elfeledni Csányi Vilmos etológus professzor szavait: „Aki kutyát kínoz, emberre készül.”
A Kispesti Állatvédelmi Járőrszolgálat is részt vett a meneten. Vezetőjük, Kruzslicz Anna szerint megható volt látni, hogy több, mint 110 bejegyzett állatvédő szervezet és állatvédelmi csoport képviselője, civil és közéleti emberek, valamint politikusok is részt vettek a demonstráción.
Földesi Gyula, a Fidesz kispesti-pesterzsébeti választókerületi elnöke is kiállt az ügy mellett. Bár a felvonuláson nem vett részt, de kutyásként maga is támogatja az állatkínzókkal szembeni szigorúbb fellépést.
|