Migrációról, határzárról és a Soros-tervről is beszélt Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője a nemzeti konzultáció kapcsán tartott lakossági fórumon Kispesten. A teltházas teremben a Fidesz politikusa kijelentette: Magyarország nem akar bevándorlóországgá válni, és a más kultúrájú emberek integrációja nehézkes. Mindemellett a terrorcselekmények többségét bevándorlók vagy bevándorlók leszármazottai követték el világszerte.
– A magyar kormány az első pillanattól kezdve azon a helyes állásponton volt, hogy a jog uralmának kell érvényesülnie, és meg kell védeni az ország határait. Sokáig a legtöbb ország nem ezt vallotta, de 2015 után, amikor Európát elérte a modernkori népvándorlás, több ország vezetői korábbi álláspontjuk feladására kényszerültek. Belátták, mi járunk a helyes úton. Magyarország büszke lehet arra, hogy a határzár létrejöttével képes megvédeni a saját határait, és képes saját polgárai számára a biztonságot garantálni. Európa nagyon sok kormánya nem tudott az elmúlt években ennek a feladatnak megfelelni – mondta el a Fidesz frakcióvezetője. Az országgyűlési képviselő kitért arra is, hogy Európában a bevándorlók integrációja komoly gondot jelent, és felhívta a figyelmet arra, hogy az elmúlt években a terrorcselekmények többségét bevándorlók vagy bevándorló hátterű emberek követték el.
– A demográfiai problémákat nem bevándorlással, hanem felelős családpolitikával kell megoldani. 2008-ban államcsőd fenyegetett, csak külföldi hitelből tudtak nyugdíjakat és közalkalmazotti béreket fizetni, ide vezették a szocialisták az országot. 2010 óta sikerült a közteherviselésbe olyanokat is bevonni, akiket korábban nem, és ezek az intézkedések is kellettek ahhoz, hogy helyre álljon a költségvetési egyensúly. Ezután megindult a gazdasági növekedés, amely már meghaladja a 3 százalékot. Az elmúlt egy évben a nettó béremelkedés meghaladta a 10 százalékot, és 730 ezerrel több ember dolgozik, mint 2010-ben. Emellett a rezsicsökkentés, a családi adókedvezmény és otthonteremtési program a családok megsegítését célozza – sorolta Gulyás Gergely az elmúlt két ciklus eredményeit, amelyek megőrzése a legfőbb cél a jövő évi választáson. Hozzátette: a 2002 és 2010 közötti, az országot csődbe vivő, legsikertelenebb kormányzás után 7 évvel ma a baloldal vezetőjét ismét Gyurcsány Ferencnek hívják.
Soros felszámolná a nemzetállamokat
A nemzetállamok veszélybe kerültek – erről beszélt a Wekerletelepen a Fidesz kommunikációs igazgatója is, aki szerint a bevándorlás mindennél súlyosabb kérdés most Magyarországon és Európában. Hidvéghi Balázs kiemelte, hogy Soros György tervében a határzár megszüntetése, a migráció elősegítése és a multikulturális, nyitott társadalom megteremtése szerepel.
– Régi vitatéma, hogy hogyan egyesüljenek, és működjenek együtt az európai nemzetek. Mindig is két nagy megközelítés létezett. Az egyik, a föderális Európát akarók tábora, akik azt szeretnék, hogy megszűnjenek a nemzetállamok, és a döntések központilag szülessenek meg egy fővárosban. A másik megközelítés – amely mellett mi is kiállunk –, a szuverén, önállóságukat megőrző európai nemzetek önkéntes együttműködését támogatók köre. Utóbbiban nem oldódnak fel a fővárosok, és a nemzeti közösségek maguk hoznak döntéseket. Ez egy nagyon hosszú vita, amelyben Magyarország határozottan kiáll a nemzetállamok mellett, ezért van szükségünk a nemzeti konzultációra, hogy erős felhatalmazást adjunk ennek képviseletére – magyarázta a Hidvéghi.
_____________________________________________________________________________________________
A Soros-terv pontjait fogadta el a LIBE
Soros terve szerint minden nemzetállamnak le kell bontania a határokat, amelyet Gyurcsány pártja, a DK is támogat. A milliárdos szerint az EU-nak évente 1 millió bevándorlót kell befogadnia, akiket fejenként 9 millió forint állami segéllyel kell támogatni. Bár az ellenzék és az Európai Unió is tagadja, hogy lenne Soros-terv, jól látható, hogy az Európai Parlament szakbizottsága, a LIBE október 19-én elfogadott pontjaiban George Soros javaslatai köszönnek vissza. Megszavazták például az idő és létszámkorlát nélküli betelepítést, a betelepítéseket leginkább azokba az országokba irányítanák, amelyek rosszul állnak ezen a téren, a bevándorlók 30 fős csoportokban kérhetik, hogy ugyanabba a tagállamba telepítsék őket, és megkönnyítenék a családegyesítéseket is. Arról is döntöttek, hogy megbüntetnék a kényszerbetelepítést elutasító országokat, köztük Magyarországot is. Ezek alapján jól látható, hogy Brüsszel megkezdte a Soros-terv végrehajtását.
|