A szóban forgó horgászbolt másfél évtizeddel ezelőtt nyílt meg Kispesten, az ezt követő sikeres időszak pedig újabb két üzlet kialakításának adott zöld utat: a már jól ismert névvel immáron a Balaton partján – Balatonkeresztúron és Fonyódon – is várják a horgászokat. Mivel e hobbi szerelmeseinek köre soha nem látott mértékben bővül hazánkban – a regisztrált horgászok száma már a 700 ezret is átlépte –, nem meglepő módon a vásárlóik száma is növekszik.
A cég ügyvezetője lapunknak elmondta, hogy ebből a szempontból a tavalyi év tekinthető a leginkább kiemelkedőnek, ami annak volt köszönhető, hogy horgászatra a koronavírus-járvány terjedése miatt életbe lépett korlátozások mellett is lehetőség volt. „Sokan ragadtak kezükbe botot olyanok, akik előtte egyáltalán nem horgásztak, és azok is sokan voltak, akik korábban felhagytak ezzel a hobbival, és most újra kezdték” – magyarázta. Szavai szerint egyesületük, a Duplakukac Horgászegyesület tagjainak száma így körülbelül 3 ezer főre nőtt. Ők egyébként 10 százalékos kedvezményre jogosító törzsvásárlói kártyát kapnak.
Beszélgetésünk középpontjában a kispesti boltjuk állt, ahová főleg a kerületből és Kőbányáról, de a főváros más régióiból és jó néhány Pest megyei településéről is érkeznek a vásárlók. Jelenleg igencsak pörög a webáruházuk forgalma is; mivel a netes rendelés nemcsak biztonságos, hanem kényelmes is, így ez a tendencia minden bizonnyal tartós lesz.
fotó: facebook.com/Duplakukac-Feeder-Team
A tapasztalatok azt mutatják, vevőik többsége a pontyhorgászat híve: legtöbben közülük feeder bottal „üldözik” a halakat, őket követik a bojlisok, majd az úszós technikák és a hagyományos fenekező módszer kedvelői. Horgász olvasóink számára biztosan nem újdonság, hogy a feederezésen belül a legnagyobb népszerűségnek jelenleg a method technika örvend, amely az egyik leghatásosabb „fegyver”, ha finomszerelékes, állóvízi pontyhorgászatról van szó. „A Duplakukac Feeder Team nevű, háromfős csapatunk számos methodos versenyen indul, illetve hétvégente rendszeresen szervez is megmérettetéseket” – folytatta Kádas József, akinek tapasztalatai azt mutatják, a vevők is rendkívül érdeklődők a methodos csalik, etetőanyagok és kiegészítők iránt.
Nem véletlen, hogy a többség az állóvizeket, legfőképpen a magántavakat látogatja, ahol rövid idő alatt is sok jó halat foghat – persze a horgászatban semmi sem biztos, és éppen ez az egyik szépsége. Különösen igaz ez a természetes vizekre, például a nagy Dunára, amely nem feltétlen kezdőknek való terep, ám ha a horgász tudja, mit csinál, hatalmas sikerélményekben lehet része. „Rengeteg hal, köztük igazi óriások is lakják. Ugyanakkor például a Balaton halállománya is rendkívül gazdag, mint ahogy sok más természetes vizünkké, köszönhetően a kereskedelmi célú halászat megszűntetésének, illetve annak is, hogy a vizek többségének lelkiismeretes kezelője van, aki gondozza és rendszeresen telepíti is őket” – tette hozzá.
|