Rokoni, haveri szálak
A Kossuth Lajos utcában, a mentőállomással szemben lévő egykori önkormányzati ingatlant is eladta az önkormányzat, az itt épült társasház érdekessége, hogy ebben lakott a kispesti botrányos hangfelvételeken Mr. Negyven Százalékként emlegetett kispesti vagyonfelelős az édesanyja nevén lévő lakásban. De eladták a Benczúr utca–Kiss János altábornagy utca sarkán lévő zöldterületet (képünkön), ahol korábban elavult kis focipálya volt. Ott a nyilvánosan elérhető szerződések és a közösségi oldalon fellelhető fotók alapján Gajda Péter polgármester barátai építettek társasházat. Szintén ez a kör vásárolta meg a Városházával szemben, az Árpád utca 8. szám alatt lévő romos családi házat. Ez az az épület, amely előtt lévő kis téren a hírek szerint szintén társasház épül majd.
Furcsa csere-bere
Érdekes ügylet végeredményeként épült meg a Nótafa melletti társasház is az Ady Endre úton. Az egykori önkormányzati telket az önkormányzat húszmillióért elcserélte a Határ úton egy kisebb területért cserébe, mondván, így majd megújulhat az 50-es villamos végállomása is. Ez a rész pont ugyanolyan lepukkant, mint volt, az egykori önkormányzati ingatlan azonban két tulajdonosváltást követően magánkézbe került. Nem meglepő, kikhez. A Mr. Negyven Százalék haveri köréhez, a Százszorszép Óvoda botrányos felújítását is végző vállalkozó családjához, hogy ott lakásokat építsenek. A csereügyletben érintett másik önkormányzati telek a Vas Gereben utcában volt. Az itt 13 millió forint értékben elcserélt telket pár hónappal később 39 millió forintért hirdette meg eladásra az új tulajdonos az interneten.
Egy rész megmenekült
Emlékezetes a Kertvárosban, a Futball Akadémia mögötti terület is, amelyet potom 18 millió forintért értékesített az önkormányzat, nem másnak, mint a Mr. Negyven Százalékként emlegetett korábbi vagyonkezelő igazgató ügyvédjének. A rekreációs terület nem sokkal később a szabályok megváltoztatásával építési telekké vált, így többszörösét érte. Valószínűleg ide is társasház épült volna, de amikor a furcsa ügylet napvilágra került, az ügyvéd „meggondolta magát”, mégsem kellett neki az ingatlan, így az adás-vételt „visszacsinálták”.
Olcsó telken családi ház
Folytatván a sort: az önkormányzat építéshatósági irodájának vezetője az anyósán keresztül megszerzett 2,5 millió forintért egy önkormányzati telket a Bem utcában, amelyre nem lehetett építeni. Nem sokkal később az önkormányzat megváltoztatta az építési szabályokat, így az ingatlanon mindjárt fel lehetett húzni egy szép családi házat, amely így már több tízmillió forintot ér. Emlékezetes, az az irodavezető jutott így ingatlanhoz, aki a lakótelepen lévő Zrínyi utcai társasház építési engedélyének kiadását is intézte.
Sportcsarnok helyett társasház
Bizonyára sokan emlékeznek a KÖKI-n lévő önkormányzati telek történetére is. Ezt még 2006-ban adta el az önkormányzat azzal a céllal, hogy ott a beruházó egy sportcsarnokot épít. Az sehol, társasház azonban épül rajta gőzerővel. Nem mások építik, mint azok, akik a Lehel utca elején lévő hatalmas komplexumot is felhúzták, szintén az önkormányzattól megvásárolt, egymás melletti telkeken.
|