Az egész Kertvárosban ismert és kedvelt az a családias hangulatú csemegebolt, amelyet Márkus Balázs és felesége, Zsuzsi nyitottak, miután 2004-ben Erdélyből Kispestre költöztek. Néhány év elteltével pékséggel bővítették vállalkozásukat, és az üzletük mellett álló házba költöztek; talán éppen ennek is köszönhetik sikerüket.
– Családias az üzletünk, hiszen a vevőinknek a szomszédjai is vagyunk. Nálunk mindenki elmondja búját-bánatát, gyermekeikről is szoktak velünk beszélgetni. Az üzlet hajnaltól este tízig van nyitva, a pékségben pedig éjjel indul be az üzem. Ma már tíz alkalmazottat foglalkoztatunk, de régebben mi álltunk a pultban is – kezdett bele a házaspár. Bár a család számára fontosak az erdélyi ízek, az itt töltött évek alatt átálltak a magyarországi alapanyagokra és technológiákra.
– A pékségben a magyar ízek a dominánsak, az itt élők inkább ezt szeretik, így hiába kínálnánk az igazi krumplis változatot. Az itt megszokott kakaós csiga, vaníliás rúd, túrós táska és pogácsa szerepel a palettánkon. Érdekes, hogy Erdélyben csak néhány fajta péksütemény van, azok is kelt tésztából. Ott a zsemlét nem lehetne eladni, a kiflit pedig teljesen más technológiával készítik. Vásárlóink igényei szerint folyamatosan újítunk a termékeinken – magyarázta Márkus Balázs.
Rendszeresen hazalátogatnak Erdélybe, de az ünnepeket már Magyarországon töltik, ilyenkor az otthoni ételeket készítik el: karácsonykor a disznóhús a sláger, húsvétkor sonka helyett bárányt esznek.
– A gyökerek azok gyökerek! Mindegy, hogy a világ melyik részén élünk, a szívűnk úgyis visszahúz, hiszen hármunkon kívül az egész rokonság és a barátaink is Erdélyben élnek – mesélik.
Márkus Balázs és felesége, Zsuzsi ünnepekkor az erdélyi ízeknek hódolnak
|