Tovább folytatódik az egészségügyi dolgozók béremelése: az ápolók bére 2019-re átlagosan 65%-kal, a szakorvosok és szakgyógyszerészek bére két év alatt 207 ezer forinttal emelkedik. Jelentős fejlesztések várhatóak a betegellátásban, és több mint 50 milliárdos fejlesztés indul a budapesti és Pest megyei egészségügyi ellátórendszerben is.
A dolgozók bérfejlesztése mellett a budapesti intézményekben is komoly előrelépések várhatók, hiszen a kormány által elfogadott Egészséges Budapest Program keretében három centrumkórházzal és a hozzájuk tartozó társkórházakkal újul meg a főváros egészségügyi ellátórendszere. Dél-Pesten pedig a Szent István-, Szent László Kórház és az Országos Kardiológiai Intézet összevonásával jön létre „szuperkórház”, ugyanezt a feladatot Észak Pesten a Honvédkórház látja el, Dél-Budán pedig egy teljesen új intézmény épülne. Emellett az elkövetkező években nyolc budapesti kórházat is felújítanak, köztük a legelavultabbnak számító Szent János Kórházat is, és a Pest megyei intézmények is megújulnak majd.

A felújítások mellett bővítések is lesznek, a Margit-kórházban új műveseállomást és műtéti blokkot építenek, a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórházban pszichiátriai központot terveznek, a Heim Pál Kórházban pedig gyermekinfektológiát, azaz fertőző betegségekkel foglalkozó osztályt.
A kormány 2010 óta folyamatosan, egyre növekvő mértékben pótolja vissza az egészségügybe azokat a pénzeket, amelyeket baloldali kormányok kivontak belőle. Jól példázza mindezt, hogy az idei költségvetésben 325 milliárd forinttal több jut az egészségügyre, mint a balliberális kormányok utoljára benyújtott költségvetésében – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
|