Az első ütemben, 25 tanuszodában, 27 tornateremben és 24 iskolában kezdődtek meg a fejlesztések, amelyek jelentős része már be is fejeződött. Emellett öt teljesen új iskola is létrejött.
A mostani, második ütemben megvalósuló 20 tornaterem, 26 tanuszoda, valamint 19 tanterem-fejlesztés mellett az alábbi új iskolák épülhetnek meg: Gödön 24 tantermes új általános iskola tornateremmel, Biatorbágyon 16 tantermes új szakgimnázium tornateremmel, Maglódon és Felcsúton szintén új iskola, Szigetszentmiklóson 2 db 16 tantermes új általános iskola tornateremmel, valamint az Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény új székhelye. Óbudán ezen kívül megkezdik a Veres Péter Gimnázium teljes rekonstrukcióját, Ürömön pedig a József Nádor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola fejlesztését a következő években.
A fejlesztések célja, a települések népességmegtartó képességének erősítése, és az, hogy a gyermekek szebb és jobb körülmények között tanulhassanak, és több lehetőségük legyen a sportolásra.
Erre ösztönöz a kormány korábbi intézkedése is, amely előírja a heti 5 alkalommal tartandó testnevelés órákat, ezt 2012-től, felmenő rendszerben vezették be, elősegítve a gyermekek egészséges életmódra nevelését. Azzal a nem titkolt szándékkal, hogy megelőzzék az elhízást, és az ezzel járó betegségeket. A kormány nemzetstratégiai ágazatként tekint a sportra, amely más területekre is pozitívan hat, így az oktatásra, az egészségügyre, az ifjúság- és családpolitikára, a fejlesztésekre és a gazdaság élénkítésére is.
Fotó: pixabay.com
|