Újabb üzenetekkel kibővítve adja elő a Néma énekes című darabját a Gyöngyszemek Alapítvány november 28-án, 18 órától a KMO-ban. A darabban középsúlyos értelmi fogyatékkal élő és egészséges fiatalok is szerepelnek. A színdarab azt szeretné bemutatni, hogy legyen az ember akár egészséges, akár éljen betegségben, vagy fogyatékossággal, ugyanolyan értékeket tud teremteni. A legutóbbi előadásuk után nem csak a jelen lévő nézők elismerését vívták ki.
– A Ferencváros futball csapata is jelezte, hogy szeretnék megnézni a Néma énekest, és Bodrogi Gyula (a Nemzet Színésze címmel kitüntetett, Kossuth- és kétszeres Jászai Mari-díjas színművész, rendező, érdemes és kiváló művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja – a szerk.) meghívta a kis színészeinket a Nemzeti Színházba egy látogatásra is – mesélte büszkén az elismeréseket Szabó-Geletta Katalin, az alapítvány kuratóriumának tagja, a színdarabok ötletgazdája és rendezője.
Az alapítvány legutóbbi, Mese a Jószívű madárról című darabját november 21-én mutatták a KMO-ban. A történet egy "hétköznapi" madárról szól, aki a mindennapokban segít azoknak, akik rászorulnak. Mindezt tiszta lélekkel és a szeretet által vezérelve teszi. A jószívű madár ezen a példán keresztül szeretne utat mutatni nekünk, hogy ha szeretet van a szívünkben, akkor megérezzük, milyen jó is önzetlenül segíteni másokon.
– Úgy érzem sikeres volt a darab, még ha nem is volt tele a színház. A gyerekek nagyon élvezték, hogy szerepelhetnek, a nézők pedig megértették, de ami fontosabb, megérezték az üzenetet, hiszen volt, aki könnyes szemmel tapsolt az előadás végén – mondta Katalin. – Ugyanakkor szeretném hangsúlyozni, hogy a színdarabjaink nem gyógypedagógiai kísérletek. Noha a gyerekekkel együtt dolgozva hatalmas fejlődést értünk el, hiszen volt, aki tavaly még egy verset sem mert elmondani a többiek előtt, most pedig bátran kiáll és szerepel – mesélte. – A mi színházunkban hétköznapi helyzetekre figyelünk, és ezekkel kapcsolatos kérdéseket szeretnénk felvetni a nézőinkben. A Jószívű madár esetében a segítségnyújtás fontosságára hívjuk fel a figyelmet: akár megvédeni egy gyereket a csúfolástól, vagy segítő kezet nyújtani annak, aki elesett – hangsúlyozta Katalin.
Főkép: Facebook
|