A kormány az Európai Unió Bíróságán megtámadja az Európai Parlament (EP) Sargentini-jelentésről szóló szavazását, mivel jogellenes módon figyelmen kívül hagyták a tartózkodó szavazatokat, és csak így lett meg a Magyarországot elítélő dokumentum elfogadásához szükséges kétharmados többség – jelentette be a kormány döntését a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Gulyás Gergely rámutatott, hogy az unió alapszerződése szerint egyértelmű, hogy a 7. cikkely szerinti eljárás megindításához a leadott szavazatok kétharmadára van szükség, és mivel ez hiányzott, az eredményt is tévesen állapították meg, így az eljárás folytatására sincs szükség.
Hangsúlyozta, a jogállamiságot nem lehet durva jogsértések útján megvédeni, ami pedig most történik, az azt bizonyítja be, hogy a hetedik cikkely szerinti eljárást nem valamelyik magyar intézménnyel szemben, hanem az Európai Parlament ellen kellene elindítani.
A Miniszterelnökség vezetője elmondta, a kormány tartalmilag sem tart semmilyen vizsgálattól, emellett valószínűtlennek tartja, hogy a tanácsban négyötödös többség alakulna ki, az állam- és kormányfők között pedig biztosan nem lesz teljesen egyhangú döntés.
Ráadásul egy az Európai Parlament által indított eljárás nem is zárulhatna a szavazati jog megvonásával, ebből is nyilvánvaló, hogy ez egy nyomásgyakorlási eszköz Magyarországgal szemben - jelentette ki, hozzátéve, az eljárás végén Magyarországnak nem keletkezhet joghátránya, de alkalmas lehet arra, hogy a bevándorlással következetesen és elsőként szembeforduló országot megpróbáljanak megbüntetni az európai uniós kampányban. Nyilvánvalóan ez volt a kezdeményezők és az oldalukra állók célja - mondta.
A Sargentini-jelentéssel kapcsolatos cikkeinket itt, itt és itt olvashatja el.
Forrás: MTI
Főkép: Youtube.com
|