A Fidesz kezdeményezi, hogy a májusi EP-választás után felálló új Európai Parlament (EP) vonja vissza a migránsvízum bevezetésének tervét, amely potenciálisan több millió bevándorló előtt nyitná meg a kaput Európa felé, és jelentősen veszélyeztetné az európai emberek biztonságát.
Emlékezetes, az európai bevándorláspárti erők – akik szekerét a szocialista Gajda Péter is tolta a kampányban – újra az EP elé bocsátották szavazásra a migránsvízum ügyét, miután az először többség híján elbukott. 2018 decemberében azonban áterőltették az Európai Parlamenten, amelyet az ellenzék vezérévé váló Gyurcsány-párti képviselők vezetésével csaknem mindegyik magyar baloldali EP-képviselő is támogatott. Eszerint az Európai Unió területén kívül, a főkonzulátusokon és nagykövetségeken, gyorsított és könnyített eljárásban beutazási vízumot adnának a bevándorlóknak, de mellőznék a biztonsági ellenőrzést, és a menedékkérelmi eljárást is csak a vízum, tehát az Európába beutazás után folytatnák le.
Ez pedig felveti azt a problémát, hogy ha egy bevándorló már bejutott Európa területére, akkor – a menedékkérelem elutasítása esetén is – szinte lehetetlen már visszaküldeni az otthonába.
Az EP-választást megnyerő Fidesz-KDNP arra kapott felhatalmazást a magyar emberektől, hogy mindent megtegyen a bevándorlás megállításáért, az európai nemzetek jogainak védelméért és a keresztény kultúra megóvásáért – hangsúlyozta Hidvéghi Balázs, kormánypárti EP-képviselő.
A magyar kormány sarkalatos álláspontja, hogy a migrációt megállítani és nem menedzselni kell, tiszteletben kell tartani a tagállamok szuverenitását és kerülni a kettős mérce alkalmazását. Ezek ugyanis együttesen jelentik az Unió alapját is jelentő keresztény kultúrkör elvi és gyakorlati védelmét is. Ehhez pedig szorosan kapcsolódik a tagállamok gazdaságpolitikai mozgásterének tiszteletben tartása, vagyis minden EU-tagország joga saját gazdaságpolitikai elegyének kialakítása.
Forrás: MTI
Főkép: theguardian.ng
|