Ősztől új vezetője van a kispesti Vagyonkezelő Műszaki Szervezetnek. Dr. Kovács Istvánnal az eddigi munkáról és legfontosabb terveiről beszélgettünk.



 Szeptembertől tölti be a VAMÜSZ igazgatói feladatait. Hogyan látta a cég akkori helyzetét, milyen változtatásokat tartott azóta szükségesnek?

 A VAMÜSZ feladata többek között a kispesti lakások, intézmények, piacok fenntartása, kezelése. A munka kezdetekor elsősorban súlyponti kérdéseket kellett megoldanunk, áttennünk egyik helyről a másikra. Az egyik fontos elvárás például az, hogy a kerület két piaca, a Wekerlei kispiac, illetve a Kossuth téri piac jobban működjön, fenntartásuk gazdaságosabb legyen, állapotuk kedvezőbb legyen. Emellett nagyobb hangsúlyt kell fektetni a bérlemények ellenőrzésére is, hogy több információnk legyen a további munkához. Véleményem szerint jelentős változás az is, hogy nagyobb hangsúlyt fektetünk az energetikai területre, ehhez plusz embereket is vettünk fel.

Napjainkban elég szűkös forrásból tudnak mindenütt gazdálkodni, nemcsak az önkormányzatok, hanem állami intézmények is. Ön hogyan látja, veszélyben van-e a kerületi intézményhálózat karbantartása, működtetése?

Nincs veszélyben, nem is volt, az intézmények karbantartásához szükséges pénz rendelkezésre áll. Ugyanakkor fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy a korábbi évekhez képest a munkák minőségén mindenképpen javítanunk kell. Ehhez pedig nem pénzre, hanem odafigyelésre van szükség. Sok a munkánk, hiszen átlagban havonta 120 bejelentés érkezik hozzánk az intézményektől. Emellett nagyon fontos a profil tisztítás is. A fő gond az, hogy sok feladat elaprózódik. Ha ezt racionalizáljuk, azzal nemcsak költséget takarítunk meg, hanem könnyebben tudjuk a munkánkat is elvégezni. Ez a munka már folyamatban van, és egy-két hónap alatt elkészülünk az új struktúrával, amelyben komoly fejlődési lehetőséget látok.

Milyen eredményt várnak a változásoktól?

– Úgy gondolom, hogy sokkal hatékonyabbá válik a munkavégzés. Mint minden szervnek, így a VAMÜSZ-nek is az a célja, hogy az itt élő 60 ezer ember jobb körülmények között éljen. Legyenek nyugodtak, nőjön a komfort érzetük, jó lakhatási lehetőségek álljanak rendelkezésükre. Fontos, hogy ebben mi is a megfelelő súllyal részt tudjunk vállalni. Az a célunk, hogy az emberek ne szorongva forduljanak hozzánk kéréseikkel, hanem úgy, hogy tudják, itt segíteni fognak rajtuk.


VAMÜSZ
1997-ben alapította az önkormányzat
feladata a kerület ingatlanvagyonának kezelése
többek között a kerületi fenntartású közintézmények karbantartását és felújítását is végzi

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

A rendvédelmi szervek dolgozóit tüntette ki nemrég az önkormányzat

Az év rendőre Lakatos János rendőr zászlós, az év tűzoltója Soltész Péter…

Akikre büszkék lehetünk

Ünnepélyes keretek között, összesen 72-en vehették át elismeréseiket két egymást követő napon a Kispest önálló településsé válásának 150. évfordulója alkalmából tartott képviselő-testületi üléseken. A 2020-as és 2021-es esztendő kitüntető címeit a KMO-ban adták át azoknak, akik kiemelkedő munkásságukkal öregbítették Kispest hírnevét, illetve végezték vagy végzik munkájukat a kerületért, a kerületiekért. Mint az lenni szokott, az ünnepségen díszpolgárokat is avattak – összesen 6-an kapták meg a címet.

A Száguldó Őrnagyra, Puskás Öcsire emlékeztek halálának évfordulóján Kispesten

Tarjányi András, a kispestiek cipésze@0

Bizonyára nem túlzás, ha azt mondjuk, hogy Tarjányi András cipészt nem csupán Wekerlén, de egész Kispesten ismerik. Ő ugyanis tősgyökeres wekerlei, ráadásul 1992 óta javítja a kerületiek cipőit, táskáit és ápolja a lelküket. Véleménye szerint ugyanis egy jó cipész egy kicsit pszichológus is. Erről mi is megbizonyosodtunk, amikor nála jártunk…