A munkavállalóknak a program második szakaszában is a feladataik ellátásához szükséges kompetenciákat kell elsajátítaniuk, digitális készségeket vagy idegen nyelvet kell tanulniuk, és a munkáltatók számára változatlanul kikötés marad, hogy legalább egy évig tovább foglalkoztassák a résztvevőket, és bérüket – a 2021. évi átlagbérükhöz viszonyítva – kötelező emelni.
Ugyanakkor változik a maximális támogatás összege: a mikro-, kis- és középvállalkozások esetén 50-ről 75 millió forintra, a nagyvállalatok esetében pedig 100-ról 150 millió forintra növekszik. A korábbi szakasztól eltérően elszámolhatóvá válnak – a meghatározott kereteken belül – projektmenedzsment és a szakmai megvalósításhoz kapcsolódó, valamint a projekt-előkészítési költségek.
Az egy munkavállalóra maximálisan elszámolható képzési költség alapesetben 200 ezer forintról 250 ezer forintra emelkedik, a kiemelt területek esetén 300 ezerről 350 ezer forintra növekszik, miközben 25 százalékkal nőnek a maximálisan elszámolható óradíjak is. A képzések – a vállalati igényeknek megfelelően – lehetnek céges belső képzések, ugyanakkor külső képző intézményeket is igénybe lehet venni. Az utóbbiak kiválasztásához szükséges dokumentáció egyszerűbbé válik.
A program első fordulójában 187 cég közel 11 ezer munkavállaló képzésére adott be támogatási igényt: az ország valamennyi régiójából és a gazdaság szinte valamennyi ágazatából érkeztek kérelmek a feldolgozóipartól kezdve a kereskedelmen át egészen a turizmusig. A legnépszerűbbek a kompetenciaképzések voltak, azonban sok cég pályázott szakmai és IT-képzésekre is.
A GINOP Plusz 3.2.1 pályázat második szakaszában február 15-étől lehet benyújtani a kérelmeket az nfsz.munka.hu oldalon keresztül.
|