Felgyorsulhat huszonhat fővárosi kórházfejlesztés, mivel a kormány kiemelt beruházássá nyilvánította az ezt magába foglaló Egészséges Budapest Programot – jelentette be Cserháti Péter. A program miniszteri biztosa elmondta, hogy ezzel a fejlesztésekhez szükséges közigazgatási eljárások is rövidebbek lesznek.

Megírtuk: az Egészséges Budapest Program keretében három centrumkórházzal és a hozzájuk tartozó társkórházakkal újul meg a főváros egészségügyi ellátórendszere. Dél-Pesten a Szent István-, Szent László Kórház és az Országos Kardiológiai Intézet összevonásával jön létre „szuperkórház”, ugyanezt a feladatot Észak Pesten a Honvédkórház látja el, Dél-Budán pedig egy teljesen új épülne. Ehhez kapcsolódnak majd az intézményi fejlesztések, felújítások is.

 

Gyorsuló ellátás, rövidülő várólisták

 

Jelentősen – a 2013-as 70 ezerhez képest – 28 ezer alá mérséklődött az egészségügyi várólistákon lévő betegek száma, köszönhetően annak, hogy a kormány erre is folyamatosan többletforrásokat csoportosított át. Ezzel pedig 30-70 százalékkal csökkentett mind a várakozók száma, mind a várakozási idő. 

 

 

Van még feladat

 

Eddig is komoly fejlesztéseket hajtott végre a kormány az ágazatban, gondoljunk csak az egészségügyi dolgozók már megvalósult és tervezett bérfejlesztésére, a vidéki kórházak és rendelőintézetekmegújítására, de mindez 2018-tól új lendületet kaphat. Lapunk is beszámolt a jövő évi költségvetés tervezetéről, amelyből egyértelműen kirajzolódik, hogy 2018-ban is – folytatva az elmúlt évek gyakorlatát – emelkedik az egészségügyre fordított keret.

További jelentős javításra szorul a magyar egészségügy, mert annak ellenére, hogy 2010 óta folyamatosan egyre növekvő forrásokat biztosít a kormány, 2010 előtt olyan sebeket szenvedett el, amelyeket hosszú idő helyrehozni – mondta lapunknak dr. György István, Budapest Főváros kormánymegbízottja. Hozzátette, hogy a rendszert alapjaiban kell megreformálni és tovább kell gyorsítani az intézményfejlesztést.

 

dr. György István, Budapest kormánymegbízottja

 

 

Több pénz az egészségügyre

 

2010 óta folyamatosan egyre több pénzt fordít a kormány az egészségügyre. Azóta plusz 304 milliárd forinttal jutott több béremelésekre, 135 milliárd a kórházak adósságcsökkentésére, 12 milliárd a várólisták csökkentésére. Jól látszik, hogy a jelenlegi kormány már 2012-ben több pénzt fordított az E-Alap növelésére, mint a baloldali kormány – a több száz milliárdos forráskivonás előtt – 2006-ban.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Lackner Csaba: „Ha a kerületi politikában nem keresel évi százmilliót, hülye vagy”

„Vannak, akik azt mondják, ha nem keresed meg az évi százmilliót a kerületi politikában, hülye vagy” – legalábbis Lackner Csaba kispesti MSZP-s önkormányzati képviselő szerint, aki a Magyar Nemzet és a Hír TV birtokába jutott, több órás hangfelvételen, a jelek szerint drogpartin beszél arról, hogyan osztozkodtak a pénzen és a hatalmon a baloldali képviselők az elmúlt években.

Adót emelt a városvezetés, közben Kránitz kétszer annyit keres@0

Megemelte a városvezetés az építmény- és telekadó mértékét, Gajda Péter pedig közel kétszeresére a „Miszter Negyven Százalékként” emlegetett Kránitz Krisztián vagyonkezelő igazgató fizetését. A testületi ülésen leváltották a baloldalt beárnyékoló korrupciós botrányt kirobbantó Lackner Csabát bizottsági alelnöki posztjáról, és a testület egyhangúlag megszavazta Dódity Gabriella arra irányuló javaslatát, hogy felszólítsák Lacknert, adja vissza mandátumát és távozzon a közéletből.