Kiemelt ügy az egészségügyi dolgozók anyagi megbecsülése
„A kormány 2010-től kezdve kiemelten kezeli az egészségügyi dolgozók anyagi és erkölcsi megbecsülését. Végrehajtottuk minden idők legnagyobb orvosi béremelését. A kormány ezzel a lépésével tovább növeli az orvosok anyagi megbecsülését és átláthatóbb foglalkoztatási és bérezési körülményeket teremtett számukra” – egyértelműsítette videóüzenetében Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere. Földesi Gyula választókerületi elnök szavai szerint jól látszik, hogy ez az év sem a megszorításokról, hanem az adósságcsökkentésről és a béremelésekről szól.
Kásler Miklós a közösségi oldalára feltöltött videójában emlékeztetett arra, hogy míg 2010-ben egy kezdő orvos havi átlagkeresete nem haladta meg a 130 ezer forintot, addig 2021 januártól több mint 400 ezer forintra emelkedett, ez év januárjától pedig több mint 600 ezer forintra nőtt. „Egy 20 éves jogviszonnyal rendelkező orvos 2010-ben közel 165 000 forintot keresett, 2021 januártól már több mint egymillió forintot vihetett haza, amely idén januártól több mint 1 millió 300 ezer forintra emelkedett” – folytatta.
Ez év január elsejétől érvényes a bérek 30 százalékos emelése; a program mintegy 81 ezer egészségügyi szakdolgozót és további 4 ezer védőnőt érint. A béremelésnek köszönhetően a szakdolgozói bérek 2019. július és 2022. január között 72 százalékkal emelkedtek. „Amíg 2010-ben egy felsőfokú végzettséggel rendelkező ápoló alig 126 ezer forintot keresett, addig idén január 1-től már 422 ezer forintot vihetett haza” – hangsúlyozta az emberi erőforrások minisztere.
Földesi Gyula, a Fidesz választókerületi elnökének szavai szerint az a tény, hogy idén januártól folytatódott az ápolók, a rezidensek és az orvosok béremelése is, jól mutatja, hogy ez az év sem a megszorításokról, hanem az adósságcsökkentésről és a béremelésekről szól.
|
0 Hozzászólás - legyél te az első!