Migrációról, határzárról, az ország szuverenitásáról és a Soros-tervről is beszélt Kovács Zoltán Kispesten.
– Magyarország nem akar bevándorlóországgá válni, ezért az egyik legszigorúbb bevándorlási politikát alkalmazza az unióban, a jogszabályok betartásával. 2015-ben több mint 400 ezer bevándorló haladt át az országon, hogy elérjék a sokkal kedvezőbb szociális ellátórendszerrel rendelkező Németországot, vagy Svédországot. A magyar kormány viszont szeretné megőrizni az ország szuverenitását, az életmódunkat, a kultúránkat – szögezte le Kovács Zoltán.
Soros György a napokban hiába próbálta cáfolni a nemzeti konzultáció pontjait, tervének részletei már 2015-ös interjúkban, publikációkban, előadások anyagában szabadon hozzáférhető. A migránsok kötelező betelepítését és többmilliós támogatásukat szorgalmazza a tőzsdespekuláns. Vagyis az álláspontja ismert, és egyértelműen látszik, hogy Brüsszel Soros György tervét hajtja végre.
– Soros már 2015-ben kijelentette, hogy a magyar kormány politikai ellenzéke akar lenni, akkor Isten hozta Soros úr a politikában! – tette hozzá Kovács Zoltán kormányszóvivő, aki hangsúlyozta: a jelenlegi brüsszeli folyamatok az országok szuverenitását igyekeznek felszámolni. Mint mondta, olyan, Európa sorsát meghatározó döntések születnek, amelyek következtében nem az államok szuverén kormányai irányítják Európát közös döntéseikkel, hanem egy olyan nemzetek feletti kormány, amely felelőssége, hatásköre nem tükrözi a népakaratot, és ez ellenétes a magyar kormány álláspontjával.
Arra a hallgatói kérdésre, hogy akkor miért nem lépünk ki az unióból, Kovács Zoltán kifejtette: azért, mert az Európai Uniónak van értelme, de pontosan meg kell jelölni, hogy hol húzódnak azok a határok, ahol a döntéseket a nemzeti kormányok kezében kell hagyni, és amely döntésekbe nem szólhatna bele az Európai Unió.
|