Turi Györgynek olyan nagy úszók kerültek ki a kezei közül, mint Egerszegi Krisztina vagy a jelenleg is aktív Cseh László. A mesteredző a Sportkedvelők Klubjában elmondta, hogy az úszás az egyik legkedveltebb sportág, és nagy boldogsággal és várakozással tölti el, hogy Magyarország rendezi az idei vizes vb-t, ahol a gyönyörű helyszínek díszleteihez a műemlék épületeink - mint a Parlament vagy a Városligeti Műjégpálya – adják a pompát.
- Olyan világszínvonalú úszóaréna épült Budapesten, amilyenben talán még sohasem voltam, és megkockáztatom, hogy a világon se nagyon van még egy ilyen létesítmény. A Duna Aréna Magyarország dicsőségét viszi világszerte és reméljük, hogy a rendezésre sem lesz panasz. A vizes vb-nek csodálatos környezet ad otthont, a városligeti csónakázó tóban helyezték el a műúszó medencét, a Parlamenttel szemben állítják fel a műugró tornyot, amelyhez a Dunában alakították ki a medencét. Micsoda képek készülnek majd, és az a panoráma! Az arénába 17 ezer néző fér be, egy ilyen hangulatban kiállni és képviselni Magyarországot, nagyon nagy dolog lesz – mondta el Turi György.
Turi György mesteredző elárulta, hogy három fiatal versenyzője beverekedte magát az vb csapatba. A legnagyobb reménységük a tizenöt éves Késely Ajna, akinek legerősebb számai az 1500 és a 800 méteres gyorsúszás, ő komoly esélyekkel indul a világbajnokságon.
- Ajna még fiatal a rövid távokhoz, de a három hosszabb számban szinte biztosan indítjuk. Egyébként minél rövidebb a táv, annál több az induló. Régen azt mondtuk, hogy a lusta emberek száma, de tulajdonképpen ez csak rossz duma, hiszen ehhez megfelelő izomzattal kell születni és fel kell ismerni, ki mire alkalmas. Hosszabb távon egyébként a szorgalmas, kitartó munkával kompenzálni lehet a genetikai adottságokat – mondta el Turi György, aki kitért Güttler Károly edzőtársával a tehetségek felkutatására is. Mivel az Kőbánya SC uszodája Kispest határán található, három kerületből is várják az úszósportot választókat. A szakemberek leszögezték, hogy tehetségeket csak úgy tudnak találni, ha a szülők leviszik hozzájuk a gyermekeket, de a nagy számok törvénye alapján mindig találnak kimagasló tehetségeket. Több évtizedes tapasztalatuk valamint módszerük alapján olyan bajnokokat nevelnek, mint például Cseh László. Güttler Károly azt is elárulta, hogy azok a gyerekek, akik nem lesznek hivatásos úszók, azok sem kallódnak el, hiszen megtanulnak küzdeni, így az életben is jobb eséllyel indulnak. Példaként felhozták volt tanítványukat, Szepesi Nikit, aki nem ért el kimagasló sikereket, ráadásul nehéz sorsú gyerek volt, de ma már ő is gyerekeket edz, megtalálta az életútját. A sport kitartásra és küzdésre nevel.
|