Egy-egy intenzív esőzés és kisebb tavak alakulnak ki Wekerletelepen, erről tanúskodnak az ott élők által megosztott fotók a Wekerletelep csoportban, amelyen jó látszódnak, hogy legalább bokáig érő víz áll az úttesten és a járdán is. Volt, aki kommentben jelezte a kép alatt, hogy nem csupán ott, hanem Wekerle más részein is problémát okoz az összegyűlt csapadékvíz: „A Kós K. téren a Pannónia u. megállónál bokáig érő vízbe lépsz leszálláskor” – írta egy hölgy. Korábban lapunk is beszámolt arról, hogy félméteres vízben gázoltak az autók, a gyalogosok bokáig merültek a pocsolyákban, a házak falai pedig szívták magukba a vizet 2017. márciusában, amikor tetézte a bajt, hogy sok helyen betemették az árkokat, a januári extrém hideg után pedig a fagyos föld nehezebben szívta fel a vizet.
Tekintse meg galériánkat! (Fotók: Facebook)
A jelek szerint ugyanez a probléma most is, pedig legutóbb a 2018. decemberi képviselő-testületi ülésen Ékes Gábor (Fidesz-KDNP) képviselő a wekerlei vízelvezető árkok kapcsán érdeklődött arról, hogy a már kialakított 50 x 50-es árkok kapnak-e a jövőben egyéb burkolatot, illetve tervezik-e újabb árkok kialakítását. Patek Gábor, a Vagyongazdálkodási és Városüzemeltetési Iroda vezetője akkor azt mondta, hogy lakossági bejelentések alapján eddig a legveszélyeztetettebb területeken elvégezték a munkálatokat, de a vízszikkasztó árkok folyamatos kialakítása és véglegesítése csak a hosszabb távú terveik között szerepel. Készült egy tanulmány ennek kapcsán, amely az idén februári Várospolitikai, Városüzemeltetési és Rendészeti Bizottsági ülésen került elő és arról szól, hogy 10 milliárd forintos költségbecsléssel egy úgynevezett vegyes rendszert kell kialakítani, részben helyben történő szikkasztással, részben az Illatos úti befogadóárokra történő csatlakozással.
- Ahogyan a került többi részének fejlesztésére, mint például a Kossuth téri piac felújítására nincs a baloldali városvezetésnek egy átfogó, kidolgozott koncepciója, úgy látjuk, hogy a wekerlei vízelvezetési problémák megoldása sincs napirenden. Nem csak akkor kell a csapadékvíz elvezetésével foglalkozni, amikor már nyakunkon a baj. Amellett, hogy szinte lehetetlen száraz lábbal közlekedni a nagyobb esőzések idején, a lakóépületek falai is magukba szívják a csapadékvizet, penészednek az otthonok, sok helyen jelentős állagromlást eredményez – mondta lapunknak Lazányi Ferenc, a Fidesz-KDNP képviselője, aki folyamatosan tájékoztatja a Wekerlén élőket, bíztatja őket, jelezzék a problémát az önkormányzat felé. A szikkasztó árkokat ugyanis ott alakítja ki az önkormányzat, ahonnan bejelentés érkezik. Ez azonban csak átmeneti megoldás, hiszen a kiásott árkokat szilárd oldalburkolattal nem látják el, így az könnyedén beomlik, vagy betemethető. – Mielőbb végleges megoldást kell találni, mert a klímaváltozás miatt az elkövetkező évtizedekben további extrém hatások várhatók: Magyarországon egyre melegebb és szárazabb nyarakra, hirtelen, nagy tömegben lezúduló csapadékra, illetve heves szélviharokra kell készülnünk – tette hozzá a képviselő.
|