Egy éve különleges lakói vannak Katona József utcai sporttelepnek: az egyik legpatinásabb hazai csapatnak számító Baggy Blues Krikett Klub olyan sportágat hozott Kispestre, amely az országban csupán néhány helyen űzhető professzionális körülmények között hazánkban. A 2011-es év közepén, a kerületi lakosok számára KAC pályaként is ismert sportkomplexum egy addig elhanyagolt és kihasználatlan területét vették birtokukba a brit eredetű, bonyolult szabályrendszeréről is híres labdajáték művelői. A krikettesek számára kialakított edzőpálya az idén tavasszal végrehajtott komoly fejlesztés eredményeképp mind a junior, mind a felnőtt korosztály igényeit kielégíti. Sőt, a magyar nemzeti krikettválogatott az elmúlt év során edzőbázisnak használta a pályát, és a tervek szerint ez a jövőben is így marad.

 

Hazánkban 2007 óta rendeznek krikett bajnokságokat. Andrew Leckonby, a magyar válogatott kapitánya ugyanebben az évben alapította a Baggy Blues Krikett Klubot, ami így egyike annak a két csapatnak, amely részt vett az összes eddigi hazai bajnokságon. A klub alapító-vezetője elmondta, csapata sokat köszönhet a pályát üzemeltető Kispesti Sport Nonprofit Kft. nyitott szemléletének, hiszen még mindig kevés az olyan sportlétesítmény Magyarországon, ahol hajlandóak egy ilyen ritkának számító sportág igényeit kielégíteni. – A kispesti pályát nemcsak azért kedveljük, mert jók a feltételek a sportág gyakorlásához, hanem azért is, mert rendkívül barátságos légkör uralkodik itt, – tette hozzá Andrew Leckonby.

 

 

– Szeretnénk elérni, hogy olyan változatos és mozgalmas sportéletet hozzunk létre Kispesten, amire minden kerületi lakos büszke lehet, – mondta Tóth András, a Kispesti Sport Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója, majd hozzátette, hogy a cég tavalyi létrehozása után az első lépések egyike az volt, hogy felvette a kapcsolatot a Magyar Krikett Szövetséggel, akik ezután rögtön megkezdték a munkát Kispesten. –A krikett az egyik fontos mérföldkő abban munkában, amely során a Katona József utcai pályából egy sokoldalú sportközpontot fejlesztünk. Igyekszünk a telep minden egyes szegletét megtölteni élettel, hogy minél több kerületi lakossal megismertethessük és megszerettethessük a sportos életmódot. Arra buzdítom a kispesti fiatalokat, próbálják ki a krikettet is, hiszen általa egy igen érdekes sportággal gazdagodott a kerület.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Klinga László nevét viseli az új birkózóterem

Az Eötvös utca új sportlétesítménnyel bővült: megnyitott Kispest első birkózóterme, amelyet a Kispesti Nehézatlétikai Sportiskola álmodott meg a kerületbe. Az új terem nevét a sportág egyik legkiemelkedőbb alakjáról Klinga Lászlóról nevezték el, aki saját maga részt vett a megnyitón és ajándékba megkapta az egyesület melegítőjét is.

Kormányzati támogatással megújult a kispesti sporttelep

A kormány 220 millió forintos támogatásával újulhatott meg és válhatott modern, minden igényt kielégítő méltó sportközponttá a KAC-pálya, amely mostantól Kispest egyik büszkesége és díszpolgára nevét viseli, immár Tichy Lajos Sportcentrum néven várja a kispestieket és a sportolni vágyókat. Nem ez az első jelentős külső, kormányzati vagy fővárosi fejlesztési forrás, amellyel nagy volumenű munkálatok valósultak, vagy valósulnak meg a kerületben.

Laczkó Zsolt is marad Kispesten

A huszonkétszeres magyar válogatott Laczkó Zsolt fél évvel meghosszabbította szerződését a Honvéddal.…

Átadták a kormányzati támogatással épült utánpótlásközpontot@1

„Hiszünk abban, hogy minden nemzet olyan lesz, amilyen a fiatalsága” – mondta megnyitó beszédében Orbán Viktor miniszterelnök, a Budapest Honvéd FC Magyar Futball Akadémia ünnepélyes átadóján. A kispesti utánpótlásközpont kormányzati támogatásból, 4,2 milliárd forintból épült, és a 21. századi létesítmény 100 ifjú tehetségnek, valamint több száz játékosnak biztosít lehetőséget és méltó körülményeket arra, hogy tanulhasson, edzhessen.