Az eredetileg 1921-ben alakult 133. Szent György Cserkészcsapat működését 1948-ban tiltották be, majd 1989-ben a csapat volt cserkészei dr. Szilágyi Lajos, Szántó Miklós, Németh Jenő, Komlósi István, Bazsai József , Kőszegi Béla, Torner Zoltán felvetették a csapat újjáalakításának gondolatát. 1990-ben kapták meg a hivatalos működési engedélyüket. Az azóta is gyarapodó cserkészcsapat jelenleg hetven fővel büszkélkedik, akik közül a kisiskolástól az egyetemistákon át a dolgozó felnőttekig minden korosztály fellelhető.

 

A csapat főként a wekerlei ifjúság nevelésével foglalkozik, de a kerület más részeiről és a szomszédos kerületekből is vannak csapattagok. Közösségük egy önkéntes, politikamentes ifjúságnevelő mozgalom, amely nyitott mindenki számára származástól, nemtől, társadalmi és vagyoni helyzettől, valamint felekezettől függetlenül. A csapat vezetői aktív résztvevői a Magyar Cserkészszövetség budapesti vezetőképzésének, mind a képzésben részesülők és mind a képzést szervezők tekintetében. Hivatásuknak tekintik, hogy támogassák a fiatalokat testi, lelki, társadalmi és szellemi képességeik teljes kifejlesztésében mind egyénként, mind felelős állampolgárként és helyi, nemzeti és nemzetközi közösségeik tagjaiként.

 

A közösségépítés része, hogy rendszeres programokat szerveznek, mint például az évközi, korosztályos őrsi foglalkozásokat, kirándulásokat, több napos túrákat, nyári tábort, valamint egyéb kulturális és szórakoztató eseményeket.

A Szent György Csapat szeretettel várja a cserkészet iránt érdeklődő fiatalokat személyesen a Munkás Szent József Plébánián, e-mailen a [email protected], illetve a facebook oldalukon a https://www.facebook.com/cserkesz133.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

BKK közlemény: Két napon át késő este és éjszaka lezárjuk a Sibrik Miklós úti felüljárót

A Sibrik Miklós úti felüljáró újjáépítéséhez kapcsolódó bontási munkák miatt szeptember 11-én, csütörtökön és 12-én, pénteken késő este és éjszaka 22:00 és 4:00 között lezárjuk a felüljárót. Ezért az erre közlekedő nappali járataink a késő esti időszakban, éjszakai buszaink pedig teljes üzemidejükben a felüljárót elkerülve, módosított útvonalon közlekednek a lezárás idején. Az előttünk álló körülbelül egy évben több alkalommal kerül még sor hasonló késő esti, éjszakai forgalomkorlátozásokra annak érdekében, hogy a közúti forgalom a híd teljes újjáépítése idején a nappali órákban fenntartható legyen. A rekonstrukciós munkák – amelyek során kicseréljük az átkelő teljes szerkezetét, valamint új útpályát építünk, a gyalogos járdán pedig részben kerékpársávot, részben közös használatú gyalogos-kerékpáros útfelületet hozunk létre – első fázisa a befejezéséhez közeledik. Az újjáépítést a Fővárosi Önkormányzat közútkezelőjeként a Budapesti Közlekedési Központ végzi.

Új BKK ügyfélközpont a KÖKI-n

Kőbánya-Kispest metróállomásnál nyitotta meg a Budapesti Közlekedési Központ a legújabb ügyfélközpontját a hét elején. A BKK új, európai színvonalú integrált szolgáltatásokat nyújtó ügyfélközpontjaiban a közlekedéssel kapcsolatos minden ügy elintézhető: jegy- és bérletvásárlás, közlekedési információk, taxipanasz-kezelés, MOL Bubihoz fűződő ügyintézés és általános utastájékoztatás. Az új ügyfélközpont a fővárosi utasok kiszolgálásán túl turisztikai szempontból is kiemelt fontosságú, ugyanis a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér közelsége miatt a hazánkba érkező turistáknak is segítséget nyújt.

Jogerős: Gajda Péter törvényt sértett

Törvény- és alaptörvényt sértő módon járt el Gajda Péter (MSZP) polgármester – mondta ki a Kúria, amikor pártállami időket idéző módon leragasztotta a Fidesz országgyűlési választási plakátjait. A Gajdának erre lehetőséget adó jogsértő önkormányzati rendeletet a Kúria megsemmisítette.

A kóbor macskákat ivartalanítják

Több mint negyven gazdátlan, közterületen élő macskát ivartalanított Kispesten két civil szervezet. A macskák túlszaporodása nemcsak állatvédelmi, ökológiai probléma is egyben.