A fejlesztések rovására

 

Kispest Önkormányzata 2024-ben 268 millió forintot fordít kommunikációra. Ez talán önmagában nem is lenne olyan nagy összeg, ha nem vetnénk össze olyan területekkel, amelyek fejlesztése a kispestiek mindennapjait, illetve életminőségét kedvezően befolyásolná. Hogy csak néhány példát említsünk: a közvilágítás fejlesztésére egész évben mindösszesen 7 millió forint jut, a civil szervezetek működését 35 millióval támogatják idén. Az önkormányzat 2024-ben indította el a „Lakóközösségi felújítási alap” pályázatát, amelyet a társasházi, illetve szövetkezeti lakóépületek energetikai korszerűsítésére, energiahatékonyságuk javításának (nyílászárók cseréje, hőszigetelés) támogatására hoztak létre, melynek keretösszege kamatmentes kölcsönként áll a pályázók rendelkezésére.

A cél nemes, a rendelkezésre álló keret azonban elenyésző – különösen a 268 millió forinthoz képest –, mindösszesen 20 millió forint, és csupán ugyanennyi jut idén a társasház-felújítási alapba is. A

Kispesti Egészségügyi Intézet épületének felújítására, illetve műszereinek fejlesztésére is összesen csupán 81 millió forintot szánnak 2024-ben.

Pedig volna pénz a felsorolt összegek növelésére, még akkor is, ha előszeretettel mondják a baloldaliak, hogy az önkormányzatokat kivérezteti a kormány, ezért kénytelenek szűkös költségvetésből gazdálkodni. Ehhez képest tény, hogy 2023-ban az előző évinél mintegy 800 millió forinttal többel, összesen 4,13 milliárd forinttal támogatta a kormányzat Kispestet. Az sem igaz, hogy az önkormányzatnak nincs pénze, ugyanis több milliárd forint pénztartalékot halmozott fel.

Az arányokat nézve pedig számunkra világosan kiderül, hogy a kispesti önkormányzatnak sokkal fontosabb a kommunikáció, mint például az egészségügyi fejlesztések vagy a társasház-felújítások, ami viszont a kispestieknek volna fontosabb.

A másik probléma az, hogy úgy tűnik, az évi átlagosan 250 millió forintos kommunikációs keret nem elegendő a jobboldal véleményének megkérdezésére, illetve annak közlésére.

 

Mutyitérkép

 

Ennek pótlására készült el a „Kispesti mutyitérkép” azokból a hírekből, amelyek a helyi médiából az elmúlt 5 évben kimaradt híreket tartalmazzák. Az oldalon jelenleg majdnem 60 hír érhető el, helyszínnel, rövid leírással, és egy linkkel, amire kattintva bővebb információkat lehet kapni az adott témáról.

Bár megjelenése után pár héttel a kispesti baloldal próbálta megsemmisíteni a mutyiterkep.hu oldalt, nem sikerült nekik. A baloldali városvezetésre kevéssé jó fényt vető ügyek, ügyletek továbbra is elérhetők rajta.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

A kóbor macskákat ivartalanítják

Több mint negyven gazdátlan, közterületen élő macskát ivartalanított Kispesten két civil szervezet. A macskák túlszaporodása nemcsak állatvédelmi, ökológiai probléma is egyben.

A háziorvosok rezsiköltségeinek átvállalását kéri a jobboldal

A háziorvosok teljes rezsiköltségeinek átvállalását kéri az önkormányzattól a kispesti Fidesz-KDNP képviselőcsoport, mert szerintük a kerület nem versenyképes a többi kerülettel szemben a háziorvosok számára, máshol ugyanis a teljes rezsi átvállalásával csábítják és tartják meg az orvosaikat. Kispesten egyre nagyobb az orvoshiány, így az önkormányzatnak valamit lépnie kell.

Jogerős: Gajda Péter törvényt sértett

Törvény- és alaptörvényt sértő módon járt el Gajda Péter (MSZP) polgármester – mondta ki a Kúria, amikor pártállami időket idéző módon leragasztotta a Fidesz országgyűlési választási plakátjait. A Gajdának erre lehetőséget adó jogsértő önkormányzati rendeletet a Kúria megsemmisítette.

Fegyelmezettebb vagyongazdálkodást sürgetnek

Újabb telekeladást hirdetett meg az önkormányzat, ezúttal a Teleki utca 51. szám alatt lévő ingatlanon adna túl a baloldali városvezetés. A helyére valószínűleg társasház épül. A jobboldali képviselők megjegyezték: szakítani kellene azzal a gyakorlattal, hogy vannak olyan önkormányzati ingatlanok, amelyeket megesz az idő, majd azt követően telekárban értékesítik azt.