Brüsszel elvenné a nemzeti kormányoktól a gáz, az áram és más energiaárak megállapítási jogát, vagyis megszüntetnék a rezsicsökkentést. Emellett helyettünk döntve arra akarnak kényszeríteni bennünket, hogy engedjük be a migránsokat, sőt,elvennék tőlünk azt a lehetőséget is, hogy szabadon dönthessünk az adócsökkentésekről és a munkahelyteremtés módjairól – sorolta dr. György István azokat fontos kérdéseket, amelyek kapcsán Brüsszel a magyarok feje fölött szeretne dönteni.

 

 

A kormánymegbízott a Jobbik által erőltetett EU-s bérunió veszélyeire is felhívta a figyelmet: ha Brüsszel döntene a bérekről is, akkor valójában teljesen lemondanánk a függetlenségünkről, és egy Európai Egyesült Államok döntene a fejünk fölött az adókról, a rezsicsökkentés eltörlésével elszabadulnának az energiadíjak, egekbe emelkednének az árak és az adók, és nem tudnánk a magyar érdekeket érvényesíteni a saját gazdaságpolitikánkban.

 

– Ha Brüsszel mindazokban a kérdésekben,amelyekben ma nemzeti hatáskörben dönthetünk,a jövőben helyettünk döntene, akkor félő, hogy a magyar emberek nem járnak jól – emelte ki dr. György István. A kormánymegbízott szerint a mostani vita nem egyszerűen a kormány és az ellenzék nézeteltérése, hanem egy komoly politikai-filozófiai vita, amelyben arról döntünk, hogy milyen Magyarországot és milyen Európát szeretnénk.

 

Az egyik irány azt eredményezi, hogy a piac, a multik szabadon diktálják az energiaárakat, a migránsok szabadon áramolhatnak hazánkba és Európába, továbbáa családok adóterheinek csökkentése helyett a multinacionális cégeknek és a bankoknak kedvező adókat vezetnének be – mondta dr. György István, aki hangsúlyozta: ezt jelentené Brüsszel elképzelése. Mindezek azonban a családok megélhetését, a biztonságunkat veszélyeztetik.

 

A kormány ezzel szemben biztonság pártján áll: a rezsicsökkentéssel kordában tarthatók az energiaárak, a fizikai és jogi határzárakkal, és a migráció szigorú jogi keretek között tartásával fenntartható a közbiztonság, csökkenthető a terrorveszély és a párhuzamos társadalmak kialakulása, gazdaságpolitikánk eredményeként a gazdaság erősödik, ezért csökkenthetők az adók, növekednek a bérek, és csökkennek a családok terhei.

 

– Aki meg akarja védeni a rezsicsökkentést, aki meg akarja állítani Brüsszel elhibázott bevándorlás politikáját, töltse ki a nemzeti konzultációs kérdőívet, hiszen ezzel támogathatja a kormányt a brüsszeli küzdelmekben– folytatta a kormánymegbízott, akinek meggyőződése, hogyakik ezt nem támogatják, nem pontosan tudják,hogy mi lehet a brüsszeli álláspont következménye. A kérdőíveket május 20-ig lehet visszaküldeni, de interneten is kitölthetők a nemzetikonzultacio.kormany.hu oldalon.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Lackner Csaba: „Ha a kerületi politikában nem keresel évi százmilliót, hülye vagy”

„Vannak, akik azt mondják, ha nem keresed meg az évi százmilliót a kerületi politikában, hülye vagy” – legalábbis Lackner Csaba kispesti MSZP-s önkormányzati képviselő szerint, aki a Magyar Nemzet és a Hír TV birtokába jutott, több órás hangfelvételen, a jelek szerint drogpartin beszél arról, hogyan osztozkodtak a pénzen és a hatalmon a baloldali képviselők az elmúlt években.

Adót emelt a városvezetés, közben Kránitz kétszer annyit keres@0

Megemelte a városvezetés az építmény- és telekadó mértékét, Gajda Péter pedig közel kétszeresére a „Miszter Negyven Százalékként” emlegetett Kránitz Krisztián vagyonkezelő igazgató fizetését. A testületi ülésen leváltották a baloldalt beárnyékoló korrupciós botrányt kirobbantó Lackner Csabát bizottsági alelnöki posztjáról, és a testület egyhangúlag megszavazta Dódity Gabriella arra irányuló javaslatát, hogy felszólítsák Lacknert, adja vissza mandátumát és távozzon a közéletből.