Az idei évben összesen 111 hátrányos helyzetű, szociálisan rászoruló kispesti felsőoktatásban már tanuló vagy most kezdő diákot támogat az önkormányzat a Bursa Hungarica ösztöndíjpályázat keretein belül.

A diákoknak Kispest polgármestere és Mihály András a Közművelődési, Oktatási, Sport, Ifjúságpolitikai és Egészségügyi Bizottság elnöke a KMO-ban rendezett ünnepségen adták át a támogatásról szóló szerződést és emléklapot. A 111 kispesti diák így havonta differenciáltan 1000-5000 forint támogatást kap 10 hónapon keresztül az önkormányzattól és az állam ugyan ennyit mellétesz. A pályázat célja a hátrányos helyzetű, szociálisan rászoruló diákok felsőfokú tanulmányainak támogatása és ösztönzése. „Érezze ünnepnek a lehetőségét egyaránt, aki adja és aki kapja a támogatást. A képviselő testület is érezze magát megtisztelve, hogy lehetősége van a támogatások biztosítására”-fűzte hozzá Mihály András.

 

[GALÉRIA-1]
Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Kosz és káosz az Attila utcában

Kispest talán egyik legaggasztóbb állapotú része az Attila utca, amelynek rendezése úgy tűnik, kifog az önkormányzaton. Kosz, szemét, rendetlenség, és térfigyelő kamera, amely mintha azért lenne, hogy lehessen a lomokat valami alá pakolni.

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…