Befejeződött a műfüves futballpálya és a kültéri edzőterem kialakítása az Ötvenhatosok terén, melyet a Közpark Kft. valósított meg.

Az októberben kezdődött 16 x 29 méter alapterületű focipálya építése a legmodernebb technikával készült, ami magába foglalja a teljes zajcsillapítást így biztosítja a jövőben a körülötte élők nyugalmát. A pályát körbeölelő öt méteres hangelnyelő kerítés, a műfű, valamint a labdafogó háló is a legjobb minőségű anyagokból készült. A létesítmény közvetlen szomszédságában felépült 7,5 x 5 méteres alapterületű kültéri edzőterem a biztonságos használat érdekében gumitégla borítást és egy 2,4 méter magasságú, szintén rezgéscsillapító kerítést kapott. Az öt darab kültéri fitneszgépet a Gumitégla Kft. ajánlotta fel a kerületnek. A két pálya egymástól függetlenül a rendeltetésszerű használat érdekében zárható. A beruházás összköltségét (közel 16 millió forint) a Közpark Kft. költségvetéséből gazdálkodta ki. A cég dolgozóit az évben teljesített kiváló munkájukért egy havi fizetési jutalomban részesíti. „Mindent meg fogunk tenni annak érdekében, hogy a Közpark Kft. munkatársai, akik 2009-ben kaptak utoljára fizetésemelést, bruttó 5 százalékos béremelésben részesüljenek.” – mondta Tóthné Szabó Éva (Fidesz-KDNP) alpolgármester asszony.

 

[GALÉRIA-1]


Az új focipályát Ékes Gábor (Fidesz-KDNP) alpolgármester is kipróbálta

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Idén is Kispesten járt a Mikulás

Immár évtizedes hagyomány, hogy minden december elején ajándékokkal lepik meg a kispesti családsegítő által kiválasztott kispesti gyerkőcöket.