A Kispesti Mentőállomáson dolgozó bajtársak az év minden napján, a nap minden szakában készen állnak arra, hogy életet mentsenek, s nemcsak kerületünkben, hanem az egész Dél-pesti régióban. Áldásos munkájukat nagyban segíti az a modern mellkaskompressziós gép, melyhez a napokban jutottak hozzá. Beszerzéséhez 3 millió forinttal járult hozzá az Országos Mentőszolgálat Alapítvány, a fennmaradó összeget – mintegy 3 millió forintot – pedig Dódity Gabriella kezdeményezésére a kispesti önkormányzat biztosította.

 

„Régóta beszéltünk már arról a kispesti mentősökkel, mennyire jó volna egy ilyen eszköz, amely kiváltja a kézi mellkasnyomást, felszabadítva egy kollégát, sikeresebbé téve így az újraélesztèst. Szabó Melinda mentőtiszt, a kispesti állomás vezetője és Német Tamás mentőápoló, koràbbi állomásvezető meg is mutatta nekem, milyen is ez a gép; remélem minél kevesebb kispesti találkozik majd vele az évek során” – írta közösségi oldalán a kormánypárti fővárosi képviselő. Lapunknak elmondta, köszöni a kispesti képviselő-testület valamennyi tagjának, hogy elfogadták javaslatát, továbbá köszönettel tartozik Engelbrecht Imrének, az OMSZ Közép-magyarországi regionális igazgatójának is, aki szintén támogatta e nemes ügyet.

 

A gyorsan megkezdett, hatékony mellkasi kompresszió rendkívül fontos, ha hirtelen szívleállás miatt összeesik valaki, ahogy akkor is, ha egy kórházban ápolt betegnek omlik össze a vérkeringése. A LUCAS mellkasi kompressziós rendszer az azonnali, eredményes újraélesztést segíti. Az eszköz a mellkas megfelelő pontjára helyezve, néhány gombnyomás után automatikusan megkezdi a mellkasi kompressziót.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

A rendvédelmi szervek dolgozóit tüntette ki nemrég az önkormányzat

Az év rendőre Lakatos János rendőr zászlós, az év tűzoltója Soltész Péter…

A Száguldó Őrnagyra, Puskás Öcsire emlékeztek halálának évfordulóján Kispesten

Messzire szállt a kispesti horgászbolt jó híre

Noha Magyarország a versenyhorgászatban jó ideje egyfajta nagyhatalomnak számít, a „hétköznapi” pecások száma még sosem nőtt akkora mértékben hazánkban, mint az utóbbi néhány évben. Többségük a magántavak partján, feeder bottal, method technikával keresi a halat, mint azt a kispesti Duplakukac Horgászbolt ügyvezetőjével, Kádas Józseffel történt beszélgetésünk is egyértelműsített.

Érdemi munka helyett médiapolitizálás?

Múlt hónapban is beszámoltunk arról, hogy Gajda Péter (MSZP) polgármester évente több mint százmilliót költ kommunikációra, propagandára, saját imázsának építésére. A jól begyakorolt gépezet tökéletesen működik, és sikeresen eltereli a valós problémákról a figyelmet. Ám néha porszem kerül a fogaskerekek közé, és a polgármester belekavarodik saját mondandójába, ez történt a Kossuth téri piac kapcsán is. Gajda Péter nekirontott Dódity Gabriellának a piaccal kapcsolatos észrevételei miatt, és közölte, bezzeg ő acsarkodás helyett „ma és holnap” is a piacosokkal a kész tervekről tárgyal. A dolog szépséghibája, hogy mindennek a fele sem volt igaz. De nézzük csak, mi is történt!