Alapvetően minden háztartásokban előforduló használati és dísztárgy leadható. A leggyakoribb leadott tárgyak: bútorok, sporteszközök, könyvek, játékok, de szép számmal érkeznek be dísztárgyak, konyhai eszközök is.

 

A leadásra szánt tárgyak minden esetben ellenőrzésen esnek át, melynek kapcsán azt vizsgálják, hogy a tárgy az eredeti  funkcióját még betölti-e, rendeltetésszerűen használható-e. Ezt követően még a tisztaságát és általános megjelenését is vizsgálják. Ha ezen szemrevételezéses ellenőrzésen megfelel, csak akkor kerülhet az újrahasználati központ bemutatótermébe, raktárába. Amennyiben nem, akkor a létesítmény hulladékudvarába, anyaga szerint kerül hulladékként elhelyezésre.

 

 

Nincs ilyen létesítmény még az országban, de információink szerint más településeken is tervben van. A 7862 és 4351 négyzetméter össz alapterületű létesítmények fenntartója a FKF Nonprofit Zrt., a megvalósítás több mint hét száz millió forintot igényelt, ebből közel száz százalékot uniós forrásból finanszírozott Budapest Főváros Önkormányzata. A látogatottság egyértelműen folyamatosan növekszik mindkét létesítményben, és egyre több eszköz, tárgy érkezik be újrahasználatra. Statisztikai adatok alapján a XV. kerületi létesítmény látogatottabb, amit valószínűleg a Budapesten egyedülálló, modern, közel 50 hulladéktípust befogadó hulladékudvarának is köszönhetnek. Hulladékudvar a XVIII. kerületi SZÚK létesítményben is van, de az a jóval kisebb ingatlan miatt kevesebb hulladéktípust tud átvenni. A hulladékudvarok mindkét létesítményben ugyancsak folyamatosan növekvő, és már most kiemelkedő látogatottságnak örvendenek, nagyon jelentős mennyiségű szelektíven gyűjtött hulladék érkezik be.

 

 

Szemléletformáló és Újrahasználati Központ (hulladékudvar) elérhetőségek:

Budapest XV. kerület Károlyi Sándor utca 166.

Budapest XVIII. kerület Besence utca 1/A

Nyitva tartás: Hétfőtől szombatig: 8-20 óra. Vasárnap zárva.

 

forrás: eletszepitok.hu / kispest.info

fotó: eletszepitok.hu

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Adót emelt a városvezetés, közben Kránitz kétszer annyit keres@0

Megemelte a városvezetés az építmény- és telekadó mértékét, Gajda Péter pedig közel kétszeresére a „Miszter Negyven Százalékként” emlegetett Kránitz Krisztián vagyonkezelő igazgató fizetését. A testületi ülésen leváltották a baloldalt beárnyékoló korrupciós botrányt kirobbantó Lackner Csabát bizottsági alelnöki posztjáról, és a testület egyhangúlag megszavazta Dódity Gabriella arra irányuló javaslatát, hogy felszólítsák Lacknert, adja vissza mandátumát és távozzon a közéletből.

Lackner Csaba: „Ha a kerületi politikában nem keresel évi százmilliót, hülye vagy”

„Vannak, akik azt mondják, ha nem keresed meg az évi százmilliót a kerületi politikában, hülye vagy” – legalábbis Lackner Csaba kispesti MSZP-s önkormányzati képviselő szerint, aki a Magyar Nemzet és a Hír TV birtokába jutott, több órás hangfelvételen, a jelek szerint drogpartin beszél arról, hogyan osztozkodtak a pénzen és a hatalmon a baloldali képviselők az elmúlt években.