Tart még a felkészülési időszak a tavaszi idényre. Milyen változások történtek a Honvédban?

 

GEORGE F. HEMINGWAY: A felkészülési időszakban több játékost igazoltunk és három játékostól váltunk meg, Danilo, Torghelle Sándor, Abbas új csapatokban folytatják a játékot. Jöttek kiváló játékosok is az együtteshez, Hadzic bosnyák válogatott focista, Porcari, az argentin csatár, valamint egy komoly utánpótlás válogatott játékos, Faggyas Milán is erősíti a csapatunkat. Rajtuk kívül Győrből érkezett hozzánk kölcsön játékosként Ceolin. Ők mindannyian részt vesznek a megmérettetéseken, a felkészülésben. A fentieken kívül még két játékost igazoltunk: Marko Vidovic-ot a Levski Sofia-tól, és Bojan Bozovic-ot, aki a Siófok csapatánál játszott. A csapat egyébként kész van, felkészülési mérkőzéseket játszottunk. Az akadémiáról hat fiatalt is felhoztunk, és úgy gondolom, hogy közülük többen, talán három-négyen is megmaradnak az első csapatban a felkészülés után.

 

Mire lehetnek képesek tavasszal a kispesti fiúk?

 

GEORGE F. HEMINGWAY: Elfogult tulajdonosként csak azt mondhatom, hogy a csapat nagyon erős, akármelyik magyar klubbal felvesszük a versenyt, beleértve a Videotont, a Győrt és a Debrecent is.

A cél mindig a bajnokság megnyerése, és ezen belül a nemzetközi szereplés kiharcolása. Ha a bajnokságot nem is sikerül megnyerni, a nemzetközi szereplés kiharcolása mindenképp szükséges, ehhez az első három vagy négy csapat közé kell kerülnünk. (Attól függően, hogy a Győrt a nemzetközi szövetség hagyja-e indulni.) Várjuk szeretettel tavasszal is minden szurkolónkat, erősítsenek bennünket!

 

Említett, hogy az akadémiáról hat fiatalt hoztak fel a felnőtt csapatba. Mennyire népszerű a fiatalok körében a Magyar Futball Akadémia?

 

GEORGE F. HEMINGWAY: Egy magyar fiatal, aki focista szeretne lenni, az mindenképp a Magyar Futball Akadémiára akar jönni Kispestre, ez nem kérdés. Ez egy kiváló akadémia, ötödik éve működik Szalai László vezetésével. Az edző stábunk is nagyon erős, a futball oktatása nemzetközi színvonalú. Úgy vélem, hogy az iskola mind a Budapest Honvéd, mind egész Kispest gyöngyszeme, a kerületben mindannyian büszkék lehetünk rá, hogy nálunk működik.

 

Az interjú óta már tudjuk, március 2-án, az NB I. tavaszi fordulójának első mérkőzésén a Honvég 2-1-re diadalmaskodott a Vasas ellen. Gratulálunk a fiúknak, csak így tovább!

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Klinga László nevét viseli az új birkózóterem

Az Eötvös utca új sportlétesítménnyel bővült: megnyitott Kispest első birkózóterme, amelyet a Kispesti Nehézatlétikai Sportiskola álmodott meg a kerületbe. Az új terem nevét a sportág egyik legkiemelkedőbb alakjáról Klinga Lászlóról nevezték el, aki saját maga részt vett a megnyitón és ajándékba megkapta az egyesület melegítőjét is.

Kormányzati támogatással megújult a kispesti sporttelep

A kormány 220 millió forintos támogatásával újulhatott meg és válhatott modern, minden igényt kielégítő méltó sportközponttá a KAC-pálya, amely mostantól Kispest egyik büszkesége és díszpolgára nevét viseli, immár Tichy Lajos Sportcentrum néven várja a kispestieket és a sportolni vágyókat. Nem ez az első jelentős külső, kormányzati vagy fővárosi fejlesztési forrás, amellyel nagy volumenű munkálatok valósultak, vagy valósulnak meg a kerületben.

Laczkó Zsolt is marad Kispesten

A huszonkétszeres magyar válogatott Laczkó Zsolt fél évvel meghosszabbította szerződését a Honvéddal.…

Átadták a kormányzati támogatással épült utánpótlásközpontot@1

„Hiszünk abban, hogy minden nemzet olyan lesz, amilyen a fiatalsága” – mondta megnyitó beszédében Orbán Viktor miniszterelnök, a Budapest Honvéd FC Magyar Futball Akadémia ünnepélyes átadóján. A kispesti utánpótlásközpont kormányzati támogatásból, 4,2 milliárd forintból épült, és a 21. századi létesítmény 100 ifjú tehetségnek, valamint több száz játékosnak biztosít lehetőséget és méltó körülményeket arra, hogy tanulhasson, edzhessen.