Természetes alapanyagból, fűzvavesszőből készült játszószert avattak fel április 21-én, pénteken a Vass Lajos Általános iskolában. A „csigalabirintus” megvásárlására a tavalyi gálából összegyűlt pénz adta a módot.

A Föld Napja alkalmából természetes alapanyagból került új játékszer a Vass Lajos Általános Iskola udvarára. Az ünnepélyes átadón megjelentek a kerület alpolgármesterei, Ékes Gábor, Kovács Bence és Vinczek György is, akik ki is próbálták a labirintusszerű , fűzfavesszőkből épült alagutat. A megnyitón az iskola diákjai népdalokat énekelte, a nézők széki táncokat is láthattak egy pár előadásában. A hagyományoknak megfelelően a most ballagó nyolcadikosok fát ültettek az udvaron, amelyet a kisebbek népi játékokkal, körtáncokkal jártak körül.

 

[GALÉRIA-1]
Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Győri Ottmár, a Wekerletelep első gondnoka

144 éve ezen a napon született Győri Ottmár, a Wekerletelep utcahálózatának tervezője, az építkezés felügyelője, a telep első gondnoka.