Múlt héten jöttünk haza életem legjobb osztálykirándulásáról, erre még a lábamban érzett izomláz is emlékeztet. Persze valójában az tegnap elmúlt, a szép emlékekkel ellentétben. Az EMET által meghirdetett Határtalanul pályázat adta meg a lehetőséget arra, hogy eltöltsünk öt napot egy határon túli magyar területen.

 

Erdélyben rengeteg élménnyel gazdagodtunk: elfoglaltuk Déva várát, megnéztük a parajdi sóbarlangot, ellátogattunk a Gyilkos-tóhoz és még hosszan sorolhatnám a látnivalókat. Megtanultuk, hogy az út levágása nem mindig célravezető és persze azt is, hogy a „városnézés” kifejezés jelenthet egy rögtönzött túrát is. Viccet félretéve, az itteniek olyan vendégszeretettel és nemzettudattal rendelkeznek, hogy tanulhattunk tőlük. Rá kellett jönnöm egy idegen országban, de magyar hangokat hallva, az ember otthon érezheti magát.

 

Ujj Réka 10.C

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

A rendvédelmi szervek dolgozóit tüntette ki nemrég az önkormányzat

Az év rendőre Lakatos János rendőr zászlós, az év tűzoltója Soltész Péter…

Messzire szállt a kispesti horgászbolt jó híre

Noha Magyarország a versenyhorgászatban jó ideje egyfajta nagyhatalomnak számít, a „hétköznapi” pecások száma még sosem nőtt akkora mértékben hazánkban, mint az utóbbi néhány évben. Többségük a magántavak partján, feeder bottal, method technikával keresi a halat, mint azt a kispesti Duplakukac Horgászbolt ügyvezetőjével, Kádas Józseffel történt beszélgetésünk is egyértelműsített.

A Száguldó Őrnagyra, Puskás Öcsire emlékeztek halálának évfordulóján Kispesten

Akikre büszkék lehetünk

Ünnepélyes keretek között, összesen 72-en vehették át elismeréseiket két egymást követő napon a Kispest önálló településsé válásának 150. évfordulója alkalmából tartott képviselő-testületi üléseken. A 2020-as és 2021-es esztendő kitüntető címeit a KMO-ban adták át azoknak, akik kiemelkedő munkásságukkal öregbítették Kispest hírnevét, illetve végezték vagy végzik munkájukat a kerületért, a kerületiekért. Mint az lenni szokott, az ünnepségen díszpolgárokat is avattak – összesen 6-an kapták meg a címet.