Októberben elindult a nemzeti konzultáció a Soros-tervről, amely tartalmazza a határkerítés lebontását, évente 1 millió bevándorló betelepítését és fejenként 9 millió forint állami segélyt minden migránsnak. Ezzel kapcsolatos a legújabb kérdéssor is, amelyet az interneten és papír alapon is ki lehet tölteni november 20-ig, így mindenki elmondhatja a véleményét.

 

 

Annak érdekében, hogy minden információt megkapjanak a kispestiek is a nemzeti konzultációval kapcsolatban, a Fidesz kispesti szervezete lakossági fórumra hívta Gulyás Gergelyt, a Fidesz frakcióvezetőjét, aki másfél órán keresztül tájékoztatta a helyi lakosokat a Kispesti Vigadóban. A fórumon beszédet mondott Földesi Gyula, a Fidesz kispesti és pesterzsébeti választókerületi elnöke, Dódity Gabriella, a Kispesti Fidesz elnöke pedig megköszönte Gulyás Gergelynek a részvételt.   

 

 

Gulyás Gergely leszögezte, hogy Európa és Magyarország egyik legfontosabb kérdése a bevándorlás.

 

 

– Büszkén mondhatjuk azt, hogy míg nagyon sokan változtattak az álláspontjukon 2015 után – amikor Európát elérte a modernkori népvándorlás -, a magyar kormány azok közé tartozott, amelynek nem kellett változtatnia az álláspontján. A magyar kormány az első pillanattól kezdve azt a helyes álláspontot foglalta el, hogy a jog uralmának kell érvényesülnie, és meg kell védeni a külső határt. Magyarország büszke lehet arra, hogy a határzár létrejöttével képes megvédeni a saját határait, és képes saját polgárai számára a biztonságot garantálni. Európa nagyon sok kormánya nem tudott az elmúlt években ennek a feladatnak megfelelni – mondta el a Fidesz frakcióvezetője. Az országgyűlési képviselő kitért arra is, hogy Európában a bevándorlók integrációja komoly gondot jelent, és felhívta a figyelmet arra, hogy az elmúlt években a terrorcselekmények többségét bevándorlók vagy bevándorló hátterű emberek követték el.

 

 

– A demográfiai problémákat nem bevándorlással, hanem felelős családpolitikával kell megoldani. 2008-ban államcsőd fenyegetett, csak külföldi hitelből tudtak nyugdíjakat és közalkalmazotti béreket fizetni, ide vezették a szocialisták az országot. 2010 óta sikerült a közteherviselésbe olyanokat is bevonni, akiket korábban nem, és ezek az intézkedések is kellettek ahhoz, hogy helyre álljon a költségvetési egyensúly. Ezután megindult a gazdasági növekedés, amely már meghaladja a 3 százalékot. Az elmúlt egy évben a nettó béremelkedés meghaladta a 10 százalékot, és 730 ezerrel több ember dolgozik, mint 2010-ben – sorolta Gulyás Gergely az elmúlt két ciklus törekvéseit, majd hozzátette: a 2002 és 2010 közötti, legsikertelenebb kormányzás után 7 évvel ma a baloldal vezetőjét ismét Gyurcsány Ferencnek hívják.

 

 

Amennyiben nem kapta meg a nemzeti konzultációs ívet és nincs internet elérése, a kitöltéshez segítséget kérhet a kispesti Fidesz irodában (XIX. Ady Endre út 91.) 10 -16 óra között. 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Adót emelt a városvezetés, közben Kránitz kétszer annyit keres@0

Megemelte a városvezetés az építmény- és telekadó mértékét, Gajda Péter pedig közel kétszeresére a „Miszter Negyven Százalékként” emlegetett Kránitz Krisztián vagyonkezelő igazgató fizetését. A testületi ülésen leváltották a baloldalt beárnyékoló korrupciós botrányt kirobbantó Lackner Csabát bizottsági alelnöki posztjáról, és a testület egyhangúlag megszavazta Dódity Gabriella arra irányuló javaslatát, hogy felszólítsák Lacknert, adja vissza mandátumát és távozzon a közéletből.

Több lombgyűjtő kell Kispestnek

Lakossági igénynek hangot adva több lombgyűjtő ketrecet helyezne ki Kispest egészén Song…