A könnyű- illetve a világzenei irányba nyitással szeretné közelebb hozni a szélesebb közönség felé a komolyzenét a The CrossOvers zenekar, amely az Ötvös Session zenei műhely mintegy jogutódjaként folytatja a muzsikálást. A formáció gyakorlatilag ugyanaz maradt, így Szimicsevics Judit fuvolaművész, a Kispesti Alapfokú Művészeti Iskola tanára, és Ötvös Gábor zongoraművész alkotják a „keménymagot”.
A zenekarnak épp a napokban jelent meg az új videoklipje, a Barock, amelyben bepillantást nyerhetünk, hogyan öltöztetik „könnyített köntösbe” a művészek a klasszikus zenét:
A videoklip – ahogy láthatjuk – egy kibővített csapattal, a Stifler Mamája zenekarral kiegészülve készült el.
– Ez a zenei fúzió, a klasszikus zene könnyűzenével való házasítása rendkívül izgalmas feladat számunkra, igazi kihívás – mondta lapunknak Szimicsevics Judit. – A közönséghez való közelebb kerüléshez pedig ez a zenei fúzió remek eszközül szolgál számunkra, hiszen így az a nem titkolt álmunk is valóra válhat, hogy az egészen fiatal generáció is közel kerüljön a magas szintű zenei kultúrához. Ezt egyfajta küldetésként is fogjuk fel – tette hozzá.
A világ mostani helyzetében, amikor a járvány okozta nehézségek miatt a közönséggel sajnos személyesen nem tudnak találkozni, így jelen pillanatban az internet világában láthatók és hallhatók, a Facebook-on és a YouTube-on. De készülőben van az együttes kislemeze is, ami – szintén a járványhelyzet miatt – elnyújtott formában valósul meg.
Értéket és hagyományt közvetítenek
Nem csak a komoly, illetve klasszikus zene révén közvetítenek hagyományos értékeket a közönség felé, hiszen például a trianoni békediktátum 100. évfordulója alkalmából új hangszerelést álmodtak meg a csodálatos „régi magyar himnusznak”, a Boldogasszony Anyánk kezdetű éneknek:
– Úgy gondoljuk, hogy e régi himnusz nélkül a mostani, gyönyörűséges Kölcsey-Erkel nemzeti énekünk sem bírna olyan erővel a nemzeti egység szempontjából – mondta Szimicsevics Judit –, hiszen ahogy jelenleg a Himnusz, korábban a Boldogasszony Anyánk énekéhez kapcsolták a magyarság nemzettudatát és megtartó erejét. – A magyarok számára az Úristen és Mária személye óriási jelentőséggel bírt, hiszen minket a kereszténység tartott meg Európa középen a legvérzivatarosabb századokban is. Ezért gondoltuk feldolgozni ezt a csodálatos éneket – tette hozzá.
Főkép: Youtube, képernyőkép