2020 júniusában kerülhet sor az új Bozsik Stadion műszaki átadására, amelynek alakövét a mai napon tette le Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára, és George F. Hemingway, a Budapest Honvéd labdarúgócsapatának tulajdonosa.

 

 

Az új Bozsik Stadion az UEFA 4-es, valamint az MLSZ I. osztály A kategóriába kerül. A lelátórész 8200 néző befogadására lesz alkalmas, a főépületet háromemeletesre tervezték, a korszerű pályavilágítási-rendszer pedig HD-minőségű közvetítéseket tesz majd lehetővé.

 

Az eseményen jelen volt Bozsik Péter, a névadó labdarúgó-legenda fia, valamint Kispest futballcsapatának felnőtt tagjai, az ifjú akadémisták és a Honvéd egykori kiválóságai közül is többen.

 

– Nem csak egy új, méltó sportlétesítménnyel gazdagodik Kispest, a főváros és az ország, hanem óriási lendületet kap a dél-pesti régió is – hangsúlyozta köszöntőbeszédében Szabó Tünde. Az államtitkár úgy fogalmazott, hogy az új Bozsik Stadiont körülvevő infrastruktúra és a szakmai kiszolgáló környezet garanciát jelent a minőségre, hogy megfelelően képzett fiatal sportolókat lássunk a pályán.

 

– Nagy öröm, hogy az alapkövet abban a földben helyezhetjük el, amely a futball történelmében óriási jelentőséget képvisel – mondta. Nem csak a magyar futballtörténelem formálódott ezen a földön, hiszen itt vált világhírűvé a nagyszerű Bozsik József – aki a nevét adta ehhez a stadionhoz –, de a nagyszerű és utolérhetetlen Puskás Ferenc is.

 

[GALÉRIA-1]

A képre kattintva tekintse meg az alapkőletételről készült galériánkat

 

Szabó Tünde emlékeztetett, hogy Magyarország sportlétesítmények terén is óriási lemaradást volt kénytelen behozni, de a Nemzeti Stadionfejlesztési Program és a Magyar Labdarúgó Szövetség számos települést összesen több száz játéktérrel gazdagító pályaépítési programja is e célt szolgálja.

 

 

– Az új stadion műszaki átadására 2020. június 12-én kerül majd sor – hangsúlyozta George F. Hemingway, a Budapest Honvéd tulajdonosa. A sportmecénás felhívta a figyelmet, hogy az új létesítményben – a besorolása alapján – a Bajnokok Ligája-döntőn kívül szinte minden sporteseményt meg tudnak majd rendezni.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Klinga László nevét viseli az új birkózóterem

Az Eötvös utca új sportlétesítménnyel bővült: megnyitott Kispest első birkózóterme, amelyet a Kispesti Nehézatlétikai Sportiskola álmodott meg a kerületbe. Az új terem nevét a sportág egyik legkiemelkedőbb alakjáról Klinga Lászlóról nevezték el, aki saját maga részt vett a megnyitón és ajándékba megkapta az egyesület melegítőjét is.

Kormányzati támogatással megújult a kispesti sporttelep

A kormány 220 millió forintos támogatásával újulhatott meg és válhatott modern, minden igényt kielégítő méltó sportközponttá a KAC-pálya, amely mostantól Kispest egyik büszkesége és díszpolgára nevét viseli, immár Tichy Lajos Sportcentrum néven várja a kispestieket és a sportolni vágyókat. Nem ez az első jelentős külső, kormányzati vagy fővárosi fejlesztési forrás, amellyel nagy volumenű munkálatok valósultak, vagy valósulnak meg a kerületben.

Itt a strandröplabda szezon!

Május 7-én, szombaton kezdetét veszi Kispesten az idei strandröplabda szezon! A Kispest Open 2011. első, szombati fordulója, s ezzel együtt a szezon megnyitója szombaton 12 órakor lesz a Kispesti Uszoda napozókertjében. A közel 20 éves múltra visszatekintő rendezvény szervezője a Kispest SE.

Laczkó Zsolt is marad Kispesten

A huszonkétszeres magyar válogatott Laczkó Zsolt fél évvel meghosszabbította szerződését a Honvéddal.…