Vidra Zoltán, az önkormányzat Szociális és Lakásügyi Bizottságának szakértője, a Nego Kyokushin Karate Egyesület alapítója vette át a Fővárosi Közgyűlésbe delegált Dódity Gabriella képviselői mandátumát. A kerületi Fidesz-frakció új tagjának nem lesz ismeretlen a terep, hiszen korábban már betöltötte egyszer az önkormányzati képviselői tisztséget.

A Városházán vehette át önkormányzati képviselői mandátumát Vidra Zoltán, aki több mint húsz éven át a KOSIE bizottság szakértőjeként is dolgozott, közművelődési, oktatási, sport, ifjúságpolitikai és egészségügyi területeken segítve a kerület fejlődését. Tavaly év végén a kispesti sportéletben betöltött kiemelkedő tevékenységéért Kispest Sportjáért-díjat vehetett át: a 4. Danos Sensei a kerületünkben működő Nego Kyokushin Karate Egyesületet alapítójaként évtizedek óta népszerűsíti a sportágat a fiatalok körében. Személyében régi ismerőst üdvözölhetnek a kerületi Fidesz-frakció tagjai, hiszen 2010 és 2014 között már dolgozott egyszer a párt önkormányzati képviselőjeként.

 

A kispesti Fidesz-frakcióban azt követően üresedett meg egy mandátum, hogy a nagyobbik kormánypárt a Fővárosi Közgyűlésbe delegálta Dódity Gabriellát, aki ennek kapcsán úgy fogalmazott, elismerés számára, hogy munkájára magasabb szinten is szükség van. Ettől függetlenül nem szakad el Kispesttől: az itteni munkáját helyi Fidesz-elnökként tovább viszi, és segíti a képviselőtársainak munkáját is. A kispestiek továbbra is felkereshetik őt, hiszen az önkormányzati ügyekben továbbra is részt vesz.

 

Fotó: facebook.com

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Kosz és káosz az Attila utcában

Kispest talán egyik legaggasztóbb állapotú része az Attila utca, amelynek rendezése úgy tűnik, kifog az önkormányzaton. Kosz, szemét, rendetlenség, és térfigyelő kamera, amely mintha azért lenne, hogy lehessen a lomokat valami alá pakolni.

Győri Ottmár, a Wekerletelep első gondnoka

144 éve ezen a napon született Győri Ottmár, a Wekerletelep utcahálózatának tervezője, az építkezés felügyelője, a telep első gondnoka.