Meghökkentő bejegyzést posztolt közösségi oldalán Dódity Gabriella. Információi szerint az önkormányzat menhelyre akarja szállítani a KAC pályán élő két kutyát, mert az ellátásuk nem fér bele a költségvetésbe. A dolog pikantériája, hogy Gajda Péter állatvédelmi járőrszolgálatot akart indítani május elsejétől, ami nem meglepő módon nem rajtolt el.

Lapunk a következő, elgondolkodtató posztot találta Dódity Gabriella, a Fidesz-KDNP frakcióvezetőjének közösségi oldalán.

 

„Az önkormányzat menhelyre akarja adni a KAC-pályán élő két kutyát, mert etetésük nem fér bele a költségvetésbe… Szerencsére az ott dolgozó, emberséges biztonsági őrök felajánlották, hogy saját fizetésükből összedobják az eledelre valót… Végleges döntés nincs, egyelőre nem tudni, a kutyák maradhatnak-e a sportpályán… Nem hiteltelen, hogy Kispest polgármestere állatvédelmi járőrszolgálatot akar indítani, miközben az önkormányzat a saját telepén élő kutyáit is menhelyre dobná?” – állt Dódity bejegyzésében.

 

Az eset elgondolkodtató, ugyanis a képek tanulsága szerint nem feltételeznénk, hogy ez a két jószág enné ki Gajdát és a kispestieket az önkormányzat vagyonából, vagy ha igen, akkor igen nagy gondok lehetnek a költségvetéssel! Arról ne is beszélve, hogy az egyik jószág pont egy menhelyről mentett kutyus, aki ugyanoda kerülen vissza, ahonnan jött.

 

Az eset azért is felháborító, mert a polgármester az utóbbi hetekben valóban egy kerületi állatvédelmi járőrszolgálat tervével „haknizik”, melynek ötlete kísértetiesen megegyezik azzal, melyet az önkormányzati választások idején a Fidesz-KDNP felvázolt a programjában. A kezdeményezés természetesen nemes és május elsejével el is kezdődött… vagyis kezdődött volna a működése, ha történt volna előrelépés az ügyben. Lapunk információi szerint ugyanis még semmiféle szerződés nem született az érintett felek között, továbbá az sem tisztázódott, hogy milyen hatásköre lesz a szolgálatnak. 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Győri Ottmár, a Wekerletelep első gondnoka

144 éve ezen a napon született Győri Ottmár, a Wekerletelep utcahálózatának tervezője, az építkezés felügyelője, a telep első gondnoka.

Megnyílt Budapest legnagyobb P+R parkolója a KÖKI-nél

Mától birtokba vehetik az autósok a háromszintes, 330 férőhelyes őrzött P+R parkolóházat KÖKI Terminál bevásárlóközpontnál. Budapest legnagyobb P+R parkolóját dr. György István főpolgármester-helyettes nyitotta meg, ahol az eddig is üzemelő nyitott P+R parkolóval együtt mostantól több mint 530 férőhely áll az autósok rendelkezésére, napi egyetlen vonaljegy áráért.

Kosz és káosz az Attila utcában

Kispest talán egyik legaggasztóbb állapotú része az Attila utca, amelynek rendezése úgy tűnik, kifog az önkormányzaton. Kosz, szemét, rendetlenség, és térfigyelő kamera, amely mintha azért lenne, hogy lehessen a lomokat valami alá pakolni.