Tavaly év végén nyújtott be pályázatot Kispest önkormányzata a Csillagfény bölcsőde korszerűsítésére és bővítésére. A pályázati bírálatnál előnyt jelent megújuló energiaforrás használata, amit a kerület is ki kíván használni.

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség pályázatot írt ki bölcsődei ellátást nyújtó intézmények infrastrukturális fejlesztése és kapacitásbővítése céljából, melyre a Csillagfény bölcsődével múlt év végén Kispest önkormányzata is jelentkezett. Kovács Bence alpolgármestertől megtudtuk, az uniós forrásból igényelhető támogatás összege 30-150 millió forint között van, ehhez 10% önerőt kell hozzátenni az önkormányzatnak. Decemberben a képviselő testület még úgy határozott, hogy a pályázathoz 16 millió forintos önrészt rendel, ezt az összeget most a legutóbbi ülésen 33,7 millió forintra emelték.

Sikeres pályázat esetén a bölcsőde alapterülete megnövekszik, a tetőn pedig napkollektorokat helyeznek el. A férőhelyek száma 25 darabbal fog bővülni, így összesen 125 gyermek fogadására nyílik lehetőség. Ráadásul ebben az esetben 6 fő sajátos nevelési igényű gyereket is tudnak vállalni a nevelők, ez utóbbira pedig eddig nem volt lehetőség.

 

A bölcsődék bővítésére szükség van a kerületben, a jelenlegi 454 férőhelyre sok érdeklődő jut, nemcsak Kispestről, hanem Budapest környéki településekről is.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Győri Ottmár, a Wekerletelep első gondnoka

144 éve ezen a napon született Győri Ottmár, a Wekerletelep utcahálózatának tervezője, az építkezés felügyelője, a telep első gondnoka.