A mindenki által ismert osztálytárstípus, aki akkor sem rest hangoztatni a véleményét, ha a tanár büntetésből a sarokba állítja – így jellemezte 16 évvel ezelőtti énjét Bohár Dániel, aki akkoriban, gimnazistaként döntötte el végérvényesen, hogy újságíró lesz. Elhatározásában komoly szerepük volt a 2006-os Gyurcsány-terror eseményeinek, egészen pontosan azoknak a riportereknek, akik félelmet nem ismerve tudósítottak a helyszínről, azt az érzetet keltve a TV-nézőkben, mintha ők maguk is a történések részesei lennének.

 

Az, hogy néhány évvel később ezek az újságírók a kollégái lettek, szavai szerint a mai napig felfoghatatlan érzéssel tölti el, ugyanakkor arra sosem gondolt, hogy „végre megérkezett”, hiszen ez a szakma folyamatos fejlődést kíván tőle. A magyar politikai élet „régi motorosai” mellett fel-felbukkannak új arcok is, mint például a baloldal miniszterelnök-jelöltje, Márki-Zay Péter, akinek személye a korábbiaktól egészen más megközelítést kíván az újságíróktól. Bohár Dániel, akivel Hegedűs Zoltán, a Mandiner publicistája beszélgetett, úgy fogalmazott, elég feltenni neki a legegyszerűbb kérdéseket, s máris „kiömlik belőle a hülyeség”, ami bár elsőre viccesnek tűnik, valójában távolról sem az, hiszen a politikus szándékai bizony komolyak, nem beszélve Gyurcsány Ferencéről, aki rajta keresztül kíván újból hatalomra törni.

 

Az általa vezetett kormány bukásának már 13 éve, azóta pedig sok minden változott: a hírek óriási mennyiségben látnak napvilágot a közösségi médiumok felületein. A Megafon csapatának köszönhetően már a jobboldali véleményvezérek is szóhoz jutnak, sőt: képzéseket is indítanak a közösségi média iránt érdeklődő fiatalok számára is. Bejegyzéseiket, köztük Bohár Dánielét is egy nagy, jobboldali olvasókból álló közösség olvassa, kommentálja és osztja meg rendszeresen, így a Megafon hangja nem egyszer Brüsszelig is elhallatszott már.

 

Bátran nyúlnak érzékeny témákhoz is, mint például a migrációs helyzet, amely kapcsán az újságíró a külföldi munkái során szerzett tapasztalatairól is mesélt. Úgy fogalmazott, sokan nem is tudják, milyen jó helyen élünk itt, Magyarországon, ahol a kormánynak azon túl, hogy gátat sikerült szabnia a menekültáradatnak, a magyarság öntudatát, hitét és identitását is sikerült visszaadnia.

 

Földesi Gyula, a Fidesz választókerületi elnöke s egyben az est házigazdája úgy fogalmazott: a közelgő országgyűlési választás tétje, hogy sikerül-e megőrizni mindazokat az eredményeket, amelyeket az Orbán-kormány 12 év alatt ért el, s amelyek révén a fiataloktól kezdve a családokon át egészen a nyugdíjasokig minden magyar embert támogatnak.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Adót emelt a városvezetés, közben Kránitz kétszer annyit keres@0

Megemelte a városvezetés az építmény- és telekadó mértékét, Gajda Péter pedig közel kétszeresére a „Miszter Negyven Százalékként” emlegetett Kránitz Krisztián vagyonkezelő igazgató fizetését. A testületi ülésen leváltották a baloldalt beárnyékoló korrupciós botrányt kirobbantó Lackner Csabát bizottsági alelnöki posztjáról, és a testület egyhangúlag megszavazta Dódity Gabriella arra irányuló javaslatát, hogy felszólítsák Lacknert, adja vissza mandátumát és távozzon a közéletből.

Lackner Csaba: „Ha a kerületi politikában nem keresel évi százmilliót, hülye vagy”

„Vannak, akik azt mondják, ha nem keresed meg az évi százmilliót a kerületi politikában, hülye vagy” – legalábbis Lackner Csaba kispesti MSZP-s önkormányzati képviselő szerint, aki a Magyar Nemzet és a Hír TV birtokába jutott, több órás hangfelvételen, a jelek szerint drogpartin beszél arról, hogyan osztozkodtak a pénzen és a hatalmon a baloldali képviselők az elmúlt években.