A Kispesti Rendőrkapitányság felhívja az időskorúak figyelmét, ha ismeretlen személy csönget be a lakásba és azt állítja, az önkormányzattól jött, hogy felmérje a kerületben lakó idősek anyagi körülményeit, mivel az önkormányzat segélyt oszt a rászorulóknak, ne engedjék be a lakásba!

 

Az ismeretlen személy ennek során nyugdíjszelvényt kér, valamint nagy címletű bankjegyeket, hogy azok sorszámait leírja. Ezután, elterelve az idős személy figyelmét, készpénzt, ékszert tulajdonít el a lakásból. Gyakran előfordul, hogy ELMŰ, Gázművek, Vízművek dolgozójaként magukat kiadva jutnak be az elkövetők a lakásokba, majd különböző értékeket tulajdonítanak el.

Kérjük, hogy idegen személyt ne engedjenek a lakásba. Először kérdezzék meg a személy nevét, majd igazolványt kérjenek, és ezt követően csukják vissza az ajtót. Ellenőrizzék le az ismeretlen személy által elmondottakat oly módon, hogy felhívják a megjelölt közműszolgáltatót és érdeklődjék meg, hogy valóban ilyen nevű kollégájuk ezen a területen végez-e bármilyenfajta tevékenységet.

Továbbá javasoljuk, ha idegen személy csönget be a lakásba, úgy lehetőség szerint ne nyisson ajtót, hanem a biztonsági ablakon át beszéljen a személlyel.  Általában a szolgáltatók előre jelzik a lakók felé az érkezés időpontját és azzal kapcsolatos tevékenységüket. Amennyiben kertes házban laknak, úgy a kertkaput se nyissák ki!

 

Kispesti Rendőrkapitányság

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Fővárosi strandkörkép

A nyári melegben megtelnek a strandok és uszodák szerte Budapesten. Összegyűjtöttük a fővárosi és agglomerációban található strandokkal kapcsolatos tudnivalókat.

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Győri Ottmár, a Wekerletelep első gondnoka

144 éve ezen a napon született Győri Ottmár, a Wekerletelep utcahálózatának tervezője, az építkezés felügyelője, a telep első gondnoka.