Az október 2-án esedékes népszavazáson a magyarok eldönthetik, hogy akarnak-e olyan emberekkel együtt élni Magyarországon, akik ellenőrizetlenül áramlanak Európába. Ezzel ugyanis jelentősen növekedne a terrorfenyegetettség, amely Magyarországon eddig ismertetlen volt – hívta fel a figyelmet dr. György István.

A kormánymegbízott szerint a legfontosabb, hogy a magyarok dönthessék el, kik telepedhetnek le Magyarországon. Felhívta a figyelmet arra, hogy a kormány a kvótanépszavazást nem Európa ellen, hanem éppen Európáért kezdeményezte. Leszögezte, semmilyen lényeges érv nem szól amellett, hogy Magyarország kilépjen az unióból, éppen ellenkezőleg, a magyar nemzet az európai közösség tagjaként érheti el a kitűzött céljait. Magyarország eleget is tesz kötelezettségeinek, és nem enged át a határain ellenőrzés nélkül senkit.

 

Dr. György István és Földesi Gyula

 

Földesi Gyula, a Fidesz kispesti-pesterzsébeti választókerületi elnöke szerint Brüsszelnek az a terve, hogy a következő években, évtizedekben emberek százezreit és millióit kell behívni az unióba. Magyarország ezzel szemben azt az álláspontot képviseli, hogy meg kell állítani a bevándorlást, nincs szükség migránsokra, hanem a magyar családokat kell segíteni. Ezt a meggyőződést szeretnénk képviselni az EU-ban, és ehhez kérjük a választópolgárok segítségét október 2-án – hangsúlyozta Földesi, aki szerint nagy hiba a részvétel ellen kampányolni, egy igazi demokratának ugyanis kötelessége a részvételre biztatni egy népszavazáson.

Érvényes népszavazás esetén törvény akadályozná meg, hogy az Európai Unió olyan személyeket telepítsen be Magyarországra, akiket hazánk nem akar befogadni, a törvény három évig élne. Kiszelly Zoltán politológus a Kispest.

info-nak elmondta, a szavazás kimondottan migránskérdésről szól, az ellenzék pedig megpróbálja félrevezetni a szavazókat megtévesztő kampányokkal és hirdetésekkel. A britek unióból való kilépését használják fel a hamis tények terjesztésére. – Az ellenzék megpróbálja átértelmezni a népszavazás kérdését, más olvasatokat adnak neki, azaz megpróbálják félrevezetni a szavazókat. A kutatások azt mutatják, hogy a magyarok az Európai Unió mellett állnak, a szavazók több mint a kétharmada szeretne az unióban maradni, de ez nem jelenti azt, hogy Brüsszeltől szőröstől-bőröstül mindent el kell fogadni. Ezzel szemben az ellenzék mindent megpróbál, hogy elterelje a figyelmet a migránskérdésről – jelentette ki lapunknak Kiszelly Zoltán.

– Nagyon fontos, hogy az emberek elmenjenek szavazni, amellett, hogy érvényes népszavazás a cél, fontos, hogy a kormány erősebb felhatalmazással rendelkezzen Brüsszelben – magyarázta a politikai szakértő.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

You May Also Like

Megújult a nyugdíjasház

Harminc milliós pályázati forrással kiegészítve energetikai felújításon esett át a Kispesti Nyugdíjasház.…

Lámpás kereszteződést sürget a kerületi jobboldal

Kevés olyan balesetveszélyes kereszteződése van Kispestnek, mint az Ady Endre út, Vas Gereben utca sarka. Sajnálatos módon egymást érik a balesetek. Van, aki szerint a közlekedési lámpa, van, aki szerint az elővigyázatosság segíthetne.

Lackner Csaba: „Ha a kerületi politikában nem keresel évi százmilliót, hülye vagy”

„Vannak, akik azt mondják, ha nem keresed meg az évi százmilliót a kerületi politikában, hülye vagy” – legalábbis Lackner Csaba kispesti MSZP-s önkormányzati képviselő szerint, aki a Magyar Nemzet és a Hír TV birtokába jutott, több órás hangfelvételen, a jelek szerint drogpartin beszél arról, hogyan osztozkodtak a pénzen és a hatalmon a baloldali képviselők az elmúlt években.

Adót emelt a városvezetés, közben Kránitz kétszer annyit keres@0

Megemelte a városvezetés az építmény- és telekadó mértékét, Gajda Péter pedig közel kétszeresére a „Miszter Negyven Százalékként” emlegetett Kránitz Krisztián vagyonkezelő igazgató fizetését. A testületi ülésen leváltották a baloldalt beárnyékoló korrupciós botrányt kirobbantó Lackner Csabát bizottsági alelnöki posztjáról, és a testület egyhangúlag megszavazta Dódity Gabriella arra irányuló javaslatát, hogy felszólítsák Lacknert, adja vissza mandátumát és távozzon a közéletből.