A kórházak teljes adósságállományát átvállalja a kormány, mivel konszolidációra rendelkezésre álló keret pontosan akkora, amennyire szükség van – ez 34 milliárd forint.
Több kiemelt jelentőségű egészségügyi vonatkozású döntés is megszületett: a kormány megemelte az egészségbiztosítási kasszát, és döntött újabb béremeléséről is, az ő bérük 2022-ig négy lépésben 72 százalékkal emelkedik.
Emellett elfogadták az alapellátás átalakításának koncepcióját, valamint az öt legsúlyosabb, népegészségügyi jelentőségű betegség programját is – jelentette be Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere.
Tekintse meg galériánkat a megújult egri Markhot Ferenc, a körmendi valamint a Jahn Ferenc Dél-Pesti kórházakról
Komoly egészségügyi intézményfejlesztések országszerte
A kórházak adósságának átvállalása, valamint az ágazati béremelések mellett a kormány a Budapesti és Pest megyei kórházak fejlesztésére útjára indította az Egészséges Budapest Programot, amelyben 700 milliárd forintos, kizárólag hazai forrásból három centrumkórházat alakítanak ki, súlyponti, központi szerepet kap a János kórház is, és további huszonöt kórházat újítanak fel a központi régióban (Budapesten és Pest megyében). Így jelentősen javul a kispestiek egészségügyi ellátása is, már átadták a Jahn Ferenc Kórház új sürgősségi betegellátóját, a Bajcsy kórházban teljesen új szakrendelő épül, a Heim Pál Gyermekkórházat pedig Európában is egyedülálló gyermekgyógyászati központtá alakítják.
A program részeként a kerületi járóbeteg-ellátási intézmények fejlesztésére is felajánlottak forrást a kerületeknek, amely lehetőséggel azonban a Gajda Péter (MSZP) vezette baloldali többségű önkormányzat nem élt.
Mindezt megelőzően a kormány már végrehajtott egy 500 milliárd forintos fejlesztést a vidéki nagyvárosokban: megújultak a kórházak, rendelőintézetek és mentőállomások, utóbbiakból újak is épültek.
Forrás: MTI, 888.hu
Főkép: Pixabay.com, illusztráció
Galéria: kormany.hu
|