Ha valaki az édesség szót hallja, akkor biztosan megjelennek lelki szemei előtt a különböző kinézetű, ízű, színű sütemények, csokoládék, gumicukrok. Az első Retro Édesség és Marcipán Fesztiválon sem lesz ez másképp: egyszerre találkoznak a múlt és a jövő édességei, hisz lesz krumplicukor, törökméz és kakasos nyalóka, de olyan egyedi, kézzel készített marcipán bonbonok is bemutatásra kerülnek, amiknek a megkóstolása igazi gasztronómiai élvezetet nyújt.
Az ingyenes fesztiválon természetesen a zene sem maradhat el – ebben a tekintetben is törekedtek a szervezők arra, hogy ne „tömeggyártást” jelentessenek meg, hanem az arculathoz passzoló különleges, egyedi produkciókat élvezhessenek a látogatók. Emiatt esett a választás Szakonyi Milánra, illetve Fekete Istvánra, akik mindketten a Kőbányai Zenei Stúdió egykori tanulói.
– Szerettem ide járni, mert ez egy olyan iskola, aminek egyedi, laza hangulata van, s nem az jut róla eszedbe, hogy te most konkrétan suliban ülsz. Inkább olyan, mintha egy klubban lennénk – árulta el Szakonyi Milán énekes-gitáros, aki sokat köszönhet az intézménynek, hiszen innen indult el komoly zenei karrierje.
– Berki Tamás ajánlott be annak idején Balázs Elemérnek, a Balázs Elemér Group alapítójának, mikor új énekest kerestek a zenekarba. Azóta oszlopos tagja lettem a BEG-nek, s egy csodás időszak indult el az életemben. De a Budapest Voices énekegyüttes is itt állt össze. A kettő egymás mellett működött az életemben; mostanra ez változott, mivel az utóbbinak tavaly óta már nem vagyok tagja. Ha innen nézzük, a suli nagyon sok lehetőséghez hozzá tud minket segíteni, illetve mivel nagyon jó zenészek gyűlnek itt össze, tulajdonképpen könnyű egy új formációt létrehozni.
Fekete István is hasonlóképpen vélekedik a Kőbányai Zenei Stúdióról, ráadásul ő nem csak lehetőségeket, hanem egy nagyon jó barátságot is kapott ettől a helytől.
– A mai napig Miklós Milán az egyik legjobb zenészbarátom, akivel itt ismerkedtem meg, immáron tíz éve. A sorsnak köszönhetően a The Carbonfools-ban együtt is zenélhettünk – mesélte a szintén énekes-gitáros, aki jelenleg családi zenekarának, a V.U.K.-nak szenteli az idejét.
– Az öcséimmel közösen alapítottuk meg a zenekart, s ők is mindannyian ide jártak, vagy pedig jelenleg is járnak. Sokan kritizálják egyébként a sulit, hogy nem jó, meg vannak hiányosságok. Ezzel kapcsolatban Póka Egont tudnám idézni, aki azt mondta: mindenki annyit vesz ki az iskolából, amennyit akar. Megvannak a lehetőségek, hiszen rengeteg zenei stílusba bele lehet kóstolni, van arra opció, hogy kérdezz és tanulj. Azt már mindenki maga dönti el, mennyire hasznosítja ezeket a dolgokat.
A fesztiválon mindkét zenész egy szál gitáros produkcióval készül; Milánt március 14-én 15:00-tól, Istvánt március 15-én 15:00-tól láthatják az Akvárium Klub Kistermében az érdeklődők.
Fotók: Éder Krisztián, Barta Imre
|