Magyarország álláspontjával ellentétes döntést hozott az Európai Parlament belügyi, állampolgári és igazságügyi szakbizottsága, a LIBE. Eddig a dublini rendszer főszabályát alkalmazta Brüsszel, miszerint az a tagállam viseli a menedékkérelmek megvizsgálásának felelősségét, ahol a migráns belépett az Európai Unió területére.
A most elfogadott tervezet szerint, amennyiben a menedékkérő és egy adott tagállam között nem állapítanak meg kapcsolatot - ott élő családtagok, korábbi tanulmányok vagy uniós lakhely-, az EU által meghatározott elosztási kulcs alapján jelölik ki a befogadásra köteles országot. Ráadásul azokat az országokat kötelezik majd erre, akik jóval alul teljesítik a kvótát. Amennyiben továbbra is ellenállnak, büntetésből kevesebb uniós forráshoz férnek majd hozzá.
Gál Kinga, a LIBE egyik alelnöke, a Fidesz–KDNP európai parlamenti képviselője szerint a reformtervezet gyakorlatilag európai meghívót jelent a világ összes migránsának. Ha a tervezet megvalósul, az Európa vesztét jelenti. Remélem, hogy az Európai Tanácsban győz majd a felelősségtudat és a józan ész – fogalmazott Gál Kinga a Magyar Időknek, utalva arra, hogy az Európai Parlament mandátumot kapott a most elfogadott álláspont képviselésére a Tanáccsal való tárgyalások során.
- Úgy ítéljük meg, hogy Európai Parlament megkezdte a Soros-terv végrehajtását” – jelentette ki ezzel kapcsolatban a Fidesz kommunikációs igazgatója, Hidvéghi Balázs, aki szerint mindenki számára látható, hogy a kötelező betelepítési kvóták veszélye valóságos, hiába próbálják ezt tagadni a magyar baloldal képviselői Magyarországon és az Európai Parlamentben. Hidvéghi hozzátette: a LIBE bizottság javaslata az Európai Parlament plenáris ülése elé kerül, ahol szintén megpróbálják majd “áterőltetni”. Attól tart, hogy a magyar EP-képviselők ezt megint meg fogják szavazni, ahogyan eddig is minden bevándorláspárti javaslatot támogattak. Hidvéghi Balázs arra figyelmeztetett: várhatóan az Európai Tanácson is “át akarják majd nyomni”, arra kényszerítve a tagállamokat, így Magyarországot is, hogy ezt a veszélyes tervet elfogadják.
A LIBE döntéséből egyértelműen látszik, hogy Brüsszel Soros György tervét hajtja végre. A milliárdos üzletember szerint az EU-nak évente 1 millió bevándorlót kell befogadnia, akiket a befogadó országnak fejenként 9 millió forint állami segéllyel kell támogatnia. Bár az ellenzék és az Európai Unió is tagadja, hogy lenne Soros-terv, jól látható, hogy a bizottság most elfogadott pontjaiban Soros javaslatai köszönnek vissza.
Hollik István (Fidesz-KDNP) szerint még szomorúbbá teszi a helyzetet, hogy a dokumentumot jegyző Európai Parlament szakbizottságában szinte csak olyan képviselők ülnek, akikre a milliárdos és a hálózata szövetségesként tekint. Köztük van a DK-s Niedermüller Péter is. Hollik szerint Európa megvédése helyett Brüsszel kifejezetten a migránsok betelepítésére rendezkedik be, a döntés szerint az oldalági rokonság is bevonható lenne a családegyesítésekbe, valamint az áttelepítési folyamat felügyeletét áttelepítési tanácsra bíznák, amelyet szerinte „nyugodtan hívhatunk Soros-bizottságnak”.
A magyar kormány álláspontja szerint a bevándorlás kérdése ma mindennél fontosabb és súlyosabb téma Magyarországon és Európában. Hogy a kormány felhatalmazást kapjon arra, hogy megvédje az országot, Nemzeti konzultációt indított, amely 7 pontba szedi Soros György idézeteit, amellyel veszélyeztetné hazánkat és Európát. Ezzel kapcsolatban mondhatja el mindenki a véleményét. A Nemzeti konzultációs ívet november 24-ig lehet kitölteni, ha Ön nem kapott vagy nem tudja kitölteni, a Kispesti Fidesz irodában (1196 Budapest, Ady E. út 91.) segítséget kaphat munkanapokon 10-17 óra között.
|