Február végétől szelektíven gyűjthet Kispest
Személyesen adta át a kétszázezredik szelektív gyűjtőedényt egy kispesti családnak dr. György István, Budapest főpolgármester-helyettese, akitől megtudtuk: február végére a kerület valamennyi háztartásába eljutnak a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtési rendszer edényei. Az itt élők ekkortól már otthonukban is külön gyűjthetik a papírt, a műanyagot és a fémet, amelyet ingyenesen elszállít a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. – hangsúlyozta a városvezető, s hozzátette: év végére Budapest valamennyi háztartásában környezetbarát módon, szelektíven gyűjthetjük a hulladékot.
A több mint 400ezer szelektív edény felét már kiszállította a budapesti családoknak az FKF Zrt., a kétszázezrediket személyesen dr. György István főpolgármester-helyettes adta át a kispesti Komjáti utcában élő háromgyermekes család számára pénteken. Lengyel Márta az új edények átvételekor elmondta, eddig is igyekeztek szelektíven gyűjteni a szemetet, de mostantól mindez könnyebbé válik, hiszen nem kell azt a gyűjtőszigetekre vinniük. A családban a gyerekek is környezettudatosak, a tízéves Zsófi lelkesen meg is mutatta a főpolgármester-helyettesnek, hogy ő is tudja már, hogyan kell összelapítani a műanyag palackokat. Dr. György István egy ajándékcsomaggal kedveskedett nekik.
Budapesten év végére lesz teljes a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés, összesen 830.000 háztartásba szállítják ki az új gyűjtőedényeket a fővárosban. A házhoz menő rendszer elindulásával párhuzamosan a gyűjtőszigetek száma 930-ról 665-re csökken, az üveggyűjtő konténerek azonban sok helyen megmaradnak.
– Az unió által támogatott projektnek köszönhetően év végére valamennyi budapesti háztartás számára házon belül elérhetővé válik a szelektív hulladékgyűjtés, ami a nemzetközi tapasztalatok szerint hatékonyabb, mint a szigetekre épülő rendszer. A háztartások egy kék fedelű gyűjtőedényt kapnak a papírnak, és egy sárga fedelűt a műanyag és fém hulladéknak. A szolgáltatást ingyenesen biztosítjuk a budapestiek számára – mondta dr. György István. A főpolgármester-helyettes egy városi legendaként keringő tévhitet is eloszlatott: a szelektíven válogatott hulladékot nem öntik egybe, az együtt gyűjtött fém és műanyag hulladékot pedig kézzel szétválogatják a válogatóművekben. Dr. György Istvántól azt is megtudtuk: az eddigi tapasztalatok várakozáson felüliek, a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés fogadtatása ugyanis kifejezetten kedvező a lakosság körében.
|
0 Hozzászólás - legyél te az első!